Kuldīgas Centra vidusskolas skolēni iekļūst konkursa finālā

Publicitātes foto

Kuldīgas Centra vidusskolas skolēni iekļuvuši Latvijas Kultūras kanona konkursa „Kultūras tradīcijas ģimenē” finālā. 27. martā notiks apbalošanas ceremonija, kurā pirmo reizi uz ekrāniem nonāks vidusskolēnu un Latvijas Kultūras akadēmijas studentu veidotas īsfilmas par piecām spēcīgām, vairākās paaudzēs tradīcijas kopjošām Latvijas ģimenēm.

Kuldīgas Centra vidusskolas jaunieši ir veidojuši stāstu par „Sudraba Piņģerotu, ” kurš seko līdzi tam, lai Mediņu ģimenes dāmas ar rokām spētu radīt brīnumu lietas, veidojot visdažādākos rakstus visdažādākajās rokdarbu tehnikās.

Jau trešo gadu pavasaris Latvijas Kultūras akadēmijai un daļai vidusskolēnu saistās ar Latvijas Kultūras kanona konkursa noslēgumu, kurš šogad ir tāds, kā vēl nekad! Piecas komandas no visiem Latvijas reģioniem, izturot konkursa pirmās divas kārtas, kuras norisinājās pagājušā gada nogalē, ieguva iespēju veidot īsfilmas par kādu sava novada ģimeni, kura lolo un uztur savas īpašās dzimtas tradīcijas. Scenāriju idejas vidusskolēni īsteno ciešā sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas bakalaura un maģistra programmu studentiem – režisoru, operatoru, producentu. Šobrīd notiek pēdējie montāžas darbi, lai 27.martā kinoteātrī „Splendid Palace” tās piedzīvotu pirmizrādi konkursa fināla ceremonijā.