Draudzīgā aicinājuma diena

Pirmdiena, 01 Februāris 2016

loading...

Foto: Signeta Lapiņa

Atceroties bijušā Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa Draudzīgā aicinājuma dienu, ceturtdien, 28. janvārī, Kuldīgas novada Domes deputāti viesojās Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādē (PII) “Cīrulītis”, Pļavas ielā 11, lai tiktos ar vecāko grupu audzēkņiem un pedagogiem un dāvinātu bērnudārzam grāmatas.

PII “Cīrulītis” ir viens no trim Kuldīgas bērnudārziem, kuru apmeklē 237 pirmsskolas vecuma bērni. 2010. gadā pašvaldība pabeidza bērnudārza rekonstrukcijas un piebūves būvniecību un rotaļu laukumu labiekārtošanu, kam līdzfinansējums tika rasts, piesaistot Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus.

Iepriekšējos gados Draudzīgā aicinājuma dienā Kuldīgas novada Domes deputāti grāmatas dāvinājuši V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijai, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolai, Priedaines bibliotēkai, Vārmes pamatskolai, Kuldīgas slimnīcas Bērnu nodaļai, Kuldīgas 2. vidusskolai, Kuldīgas pamatskolai un Kuldīgas Galvenajai bibliotēkai.

Tradīciju dāvināt skolām grāmatas 1935. gadā iedibināja bijušais Valsts prezidents Kārlis Ulmanis, kurš savā vārdadienā 28. janvārī uzdāvinājis bērnības skolai grāmatas un lūdzis, lai arī citi atceras savas skolas.