Pašvaldība sadarbosies ar Latvijas Kultūras akadēmiju

ligums
Foto: Kristīne Zvirbule

2. novembrī Rīgā, Latvijas Kultūras akadēmijā ikgadējās konferences “Kultūras Krustpunkti” plenārsēdes laikā Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) rektore Rūta Muktupāvela parakstīja līgumu par sadarbību pētniecības jomā projekta “Kuldīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” sagatavošanas laikā.

Pasākuma laikā Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa uzsvēra: “Kuldīgai ir visi priekšnoteikumi, lai varētu kandidēt uz Eiropas Kultūras galvaspilsētas statusu. Tā ir skaista, sakopta, ar bagātu vēsturi un drīzu pievienošanos UNESCO. Tomēr pats svarīgākais, kas ir Kuldīgai – tie ir mūsu cilvēki, ar kuriem mēs lepojamies un kuru prasmes un darbs ir pamatā tam, ka Kuldīga ir izveidota par tādu pilsētu, kuru ne tikai mīl pilsētas iedzīvotāji un viesi, bet pat zivis sajūsmā lec gaisā!”

Projekta “Kuldīga – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2027” vadītāja Kristīne Zvirbule skaidro, kāpēc Eiropas Kultūras galvaspilsētas statusa pieteikuma sagatavošanai nepietiek tikai ar pasākuma programmas izveidi un slavenu mākslinieku uzaicināšanu vai jau esošajām dabas un kultūras vērtībām. “Šī projekta centrā ir Kuldīga un novads un tā iedzīvotāji. Tāpēc pats svarīgākais ir veidot autentisku “kuldīdzniecisku” projektu, kas arī būs mūsu īpašā rozīnīte citu pilsētu starpā. Tāpēc mēs vēlamies zināt, ko izvēlas un ko kultūrā grib ieraudzīt kuldīdznieks un novada iedzīvotājs un kas tam nav pa prātam. Patlaban ar LKA ir vienošanās par divu veidu pētījumu veikšanu – gan iedzīvotāju noskaņojuma aptauja, gan plašāks un garākās sarunās balstīts lauka pētījums, ko studenti veiktu Kuldīgā uz vietas.”

Parakstītais līgums paredz, ka puses sadarbosies, lai Kuldīgas pieteikumam būtu spēcīga pētnieciskā bāze un projekts tiktu sagatavots, balstoties uz Kuldīgas pilsētas un novada iedzīvotāju redzējumu kombinācijā ar pieaicināto ekspertu radīto piedāvājumu. LKA studentiem savukārt tiks nodrošināta prakse pētniecībā pieredzējušu zinātnisko vadītāju vadībā un būs unikāla iespēja piedalīties tik nozīmīga projekta izstrādes gaitā burtiski no paša sākotnējā punkta.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav