Pārņemta „Kurzemes finiera” rūpnīca

Pirmdien, 24. novembrī, SIA „Stiga RM” valdes loceklis Andris Ramoliņš tikās ar Kuldīgas novada Domes vadību, lai paziņotu par oficiālu SIA „Kurzemes finieris” rūpnīcas pārņemšanu un strādnieku pakāpenisku atjaunošanu darbā.

A.Ramoliņš pastāstīja, ka uz nomas tiesībām pārņemta bijusī SIA „Kurzemes finieris” rūpnīca, kurā no 24. novembra darbu atsāka septiņi darbinieki, savukārt 25. novembrī tiks pieņemti vēl seši. Ir piesaistīti mehāniķi no Tukuma, kuri remontēs iekārtas līdz brīdim, kamēr rūpnīca varēs atsākt normālu darbību. „Ceram atjaunot darbību līdz Ziemassvētkiem. Tuvākajās dienās tiks piegādāti pirmie kokmateriāli, iesim soli pa solim, lai veiktu izmaiņas,” A.Ramoliņš. Iespēju robežās tiek plānots nodarbināt visus bijušā SIA „Kurzemes finieris” darbiniekus. Valdes loceklis A.Ramoliņš pastāstīja: „Reorganizēsim uzņēmuma darbību, optimizēsim darbinieku skaitu, un palielināsim ražošanas jaudas. Darbu plānojam trīs maiņās, 7 dienas nedēļā. Līdz jaunajam gadam nodarbināsim līdz 45 cilvēkiem.”

Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa pauž gandarījumu par SIA „Stiga RM” vēlmi atjaunot ražošanu, kā arī par saskaņoto un operatīvo valsts akciju sabiedrības „Latvijas finanšu attīstības institūcija ALTUM” vecākā jurista Aivja Brūdera, maksātnespējas administratora Andra Bērziņa un jaunā nomnieka rīcību, lai pirms ziemas sala saglābtu ražotni. „Kokapstrāde vienmēr bijusi viena no Kuldīgas novada prioritārajām nozarēm, tāpēc ir īpaši svarīga ražošanas un darba vietu atjaunošana,” uzsver I.Bērziņa.

Kā jau ziņots, pašvaldības Sociālais dienests, pamatojoties uz Kuldīgas novada Domes lēmumu par ārkārtas situāciju, 74 grūtībās nonākušajiem strādniekiem izmaksāja vienreizējus pabalstus EUR 320 apmērā par kopējo summu EUR 23 680, kā arī piešķīra brīvpusdienas diviem strādnieku bērniem.

Uzņēmuma valdes loceklis A.Ramoliņš, neatkarīgi no laika, kad darbinieki būs uzsākuši darba tiesiskās attiecības, sola pirms Ziemassvētkiem izmaksāt avansu. Žēl, ka ir cietuši cilvēki, tā ir bijušās rūpnīcas vadības nolaidība un mantkārība,” sacīja A.Ramoliņš.

Maksātnespējas administrators A.Bērziņš pastāstīja: „Līgumos, kurus esam parakstījušies, esam uzņēmušies daļu no sociālās funkcijas un pieejam tam ar atbildību.” Viņš informēja, ka tuvākajās dienās bijušie SIA „Kurzemes finieris” darbinieki varēs pieteikties aprēķinātajam un neizmaksātajam atalgojumam, ko no garantiju fonda plānots izmaksāt līdz nākamā gada sākumam.

SIA „Stiga RM” ir ģimenes uzņēmums ar 20 gadu pieredzi, kas nodarbina 180 cilvēku.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav