Atklāj atjaunoto tēlnieces L. Rezevskas strūklaku 1905. gada parkā Kuldīgā

Foto: Lāsma Reinfelde

Ceturtdien, 20. aprīlī, 1905. gada parkā Kuldīgā atklāta atjaunotā tēlnieces Līvijas Rezevskas strūklaka “Meitene ar ūdens trauku,” kas piedzīvojusi restaurāciju īstenojot pašvaldības būvniecības ieceri "Strūklakas un tai piegulošās teritorijas atjaunošana 1905.gada parkā, Kuldīgā."

Atjaunots strūklakas baseins un podests, mainīts strūklakas vadības mehānisms un ūdensapgādes sistēma. Ierīkots papildu apgaismojums skulptūras un baseina izgaismošanai, sakārtota arī teritorija ap strūklaku – tā aprīkota ar jauniem soliņiem un apstādījumiem. Savukārt baseina malu turpmāk rotās vēstījums par skulptūras autori, Kuldīgas Goda pilsoni Līviju Rezevsku.

Apstādījumi veidoti tā, lai pavasarī un vasarā dominētu ziedi viegli rozā un violetā nokrāsā ar graudzāļu un krūmu zaļo toni, bet rudenī un ziemā ķieģeļu oranžais dižskābāržu dzīvžoga tonis papildinātu Kuldīgas vecpilsētas noskaņu.

 struklaka1

Atjaunoto strūklaku atklāja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska, strūklakas un teritorijas atjaunošanas projekta izstrādātāja Linda Zaļā, būvuzņēmējs SIA “AB Būvniecība” valdes loceklis Jānis Āboliņš, kā arī Kuldīgas attīstības aģentūras vecākā projektu vadītāja Madara Liekmane. Pasākumā piedalījās un sirsnīgus vārdus teica arī Līvijas Rezevskas mantojuma glabātāja un viņas izstāžu zāles saimniece Antoņina Valeiņa.

 struklaka4

Kuldīdznieku iemīļotā bronzas skulptūra, kas mīļi tiek dēvēta par Anniņu, 1905. gada parkā atrodas kopš 20. gadsimta piecdesmitajiem gadiem. I. Astaševska pateicās projekta autoriem un izpildītājiem, kā arī pauda prieku un lepnumu par atjaunoto strūklaku, kas ir iezīmē sākumu visai parka labiekārtošanas iecerei: “Tēlnieces Līvijas Rezevskas pienesums Kuldīgas pilsētai ir ievērojams. Viņas radītā Anniņa ir viens no centrālajiem Kuldīgas apskates objektiem un ir kā skaists akcents 1905. gada parkam. Atjaunota tā turpinās radīt prieku Kuldīgas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem.”

DSC 2159

Strūklakas un teritorijas atjaunošanas projektu izstrādāja SIA “Zala Landscape Architecture”, būvuzraudzību nodrošināja IK “FM grupa”, būvdarbus veica SIA “AB Būvniecība”. Būvniecības izmaksas - 173 tūkstoši eiro.

struklaka3

Arī projekta izstrādātāja Linda Zaļā teica personisku paldies visiem, kas līdzdarbojās strūklakas un tai piegulošās teritorijas atjaunošanā - Kuldīgas novada Būvvaldes vadītājai Janai Jākobsonei, Nellijai Dziedātājai, kura bija Būvvaldes vadītāja, kad tika uzsākti darbi pie projekta. Arī tēlniekam Kārlim Alainim, uzņēmuma “Akvedukts” speciālistiem Gintam Jaudzemam un komandai, kā arī un akmens darbu meistariem Guntim Pandaram ar kolēģiem. Paldies inženiertīklu projektētājiem Līgai Brūklei, Miķelim Pušilovam un konstruktoriem no SIA “Trendfor”, kā arī būvniekiem, dārzniekiem, katram, kurš savu darbu darījis no sirds.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav