Kuldīgas Mārtiņsalas peldvietā trīspadsmito reizi pacels Zilo karogu

ZILAIS KAROGS KULDĪGĀ
Foto: Ieva Benefelde

Kuldīgas peldvietai Mārtiņsalā jau trīspadsmito gadu pēc kārtas piešķirts prestižā Zilā karoga peldvietas statuss. Zilais Karogs ir pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts. Zilo karogu Kuldīgā pacels piektdien, 27. maijā, plkst. 15.00.  

No 23. maija katru dienu no 10.00 līdz 22.00 Mārtiņsalas peldvietā strādās glābējs, kurš rūpēsies par iedzīvotāju drošību. Glābēju darbu, kā ierasts, pārrauga Kuldīgas novada Pašvaldības policija.

Lai iegūtu Zilā karoga pludmales statusu, peldvietai kopumā jāatbilst 33 kritērijiem, kas saistīti ar vides izglītību un informāciju, ūdens kvalitāti, apsaimniekošanu un servisu, kā arī drošību. Zilā karoga statusa piešķiršana peldvietai notiek starptautiskā līmenī.

Mārtiņsalas peldvieta Kuldīgā ir atpūtnieku iecienīta vieta. Te iespējams baudīt peldi ekskluzīvā vietā, ar skatu uz Eiropā platāko ūdenskritumu Ventas rumbu un teju pusotru gadsimtu seno ķieģeļu tiltu.

Uz Mārtiņsalu ved labiekārtots gājēju celiņš, bet labāku piekļuvi upei nodrošina laipas. Mārtiņsalā līdzās pludmalei atrodas smilšu volejbola laukumi un multifunkcionāls bērnu rotaļu laukums ar šūpolēm, slīdkalniņu, dažādiem kāpelēšanas elementiem, pievilkšanās stieni un citām ierīcēm. Izvietoti arī vairāki informatīvie stendi ar informāciju par peldvietu, kā arī fizisko aktivitāšu nozīmību ikdienā un dažādiem vingrojumu veidiem līdz ar skaidrojumiem, kā tos pareizi pildīt. Mārtiņsalas peldvietā atpūtnieku ērtībām ierīkoti arī piknika galdi un soli.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav