Kuldīgā svinīgi atklās asfalta velotrasi un skeitparku

velotrasi un skeitparku
Foto: Ričards Sotaks

Svētdien, 15. maijā, plkst. 16.00 Kuldīgas Estrādes parkā norisināsies svinīgā asfalta velotrases un skeitparka atklāšana, uz ko aicināts ikviens interesents. Pēc svinīgās atklāšanas gan velotrasē, gan skeitparkā būs skatāmi paraugdemonstrējumi.

Jaunā asfalta pumpu velotrase ir gandrīz 3000 kvadrātmetru lielā platībā. Tā ir paredzēta visu veidu nemotorizētajiem pārvietošanās līdzekļiem. Jaunā velotrase būs pieejama visām vecuma grupām. Velotrase sastāv no divām daļām – mazākās trases garums ir 36 m, bet lielākās – 155 m. Pie trasēm izbūvēti arī pulcēšanās laukumi ar labiekārtojuma elementiem. Trase tika projektēta tā, lai maksimāli saglabātu esošos kokus.

DJI 0155

Savukārt daudzu iecienītajā skeitparkā bija nolietojušās konstrukcijas, tāpēc to bija nepieciešams atjaunot. Ir atjaunots asfaltbetona segums un nedaudz paplašināta skeitparka platība. Skeitparkā uzstādīti jauni elementi un divas jaunas video novērošanas kameras, kā arī labiekārtota apkārtējā teritorija.

Gan velotrasē, gan skeitparkā būvdarbus un autoruzraudzību veica SIA “City playgrounds”. Savukārt būvuzraudzību nodrošināja SIA “Būves un būvsistēmas”. Būvdarbu termiņš bija pieci mēneši. Kopējās izmaksas bez PVN sastādīja gandrīz 126 tūkstošus eiro velotrases būvniecībai un 135 tūkstošus eiro skeitparka būvniecībai.