Aktuālais par atbalstu Ukrainai

ukraina

☎️ Ukrainas civiliedzīvotājiem nepieciešama palīdzība Latvijā? Zvani +37127380380

🌐 Vienotā platforma ukraiņu atbalstam - HTTPS://WWW.UKRAINE-LATVIA.COM/LV

📝 Ukrainas iedzīvotāji, kuri ierodas Latvijā, bēgot no Krievijas izraisītā kara Ukrainā, lūdzu, reģistrējieties palidziukrainai.lv, lai pieteiktos atbalsta saņemšanai!

Tīmekļvietnē pieejama informācija par ieceļošanu, uzturēšanos, apmešanos un darba iespējām Latvijā.   

✅ Patvēruma meklētāju koordināciju un reģistrāciju Kuldīgas novadā veiks Pašvaldības policija, tālrunis 28881288. Aicinām sazināties, ja ir jautājumi vai ir informācija par bēgļu ierašanos Kuldīgas novadā. 

❓ Biežāk uzdotie jautājumi par personu no Ukrainas ieceļošanu Latvijā

Biežāk uzdotie jautājumi par rīcību ārkārtas gadījumos un civilo aizsardzību

🐈 Ja kopā ar jums no Ukrainas ceļo mājdzīvnieks:

1. Kad iekārtosieties dzīves vietā, sazinieties ar tuvāko veterinārārstu, lai vienotos par vizīti.
2. Veterinārārsts bez maksas dzīvnieku apskatīs, reģistrēs, čipēs, vakcinēs.

#SlavaUkraine


Латвійська держава та суспільство надають єдину та координовану допомогу Україні та українським біженцям!

Запрошуємо кожного мешканця Латвії, хто хоче допомогти українцям, зареєструватися на palidziukrainai.lv!

Жителі України, які прибувають до Латвії, рятуючись від війни, спричиненої Росією в Україні, зареєструйтеся на сайті palidziukrainai.lv, щоб подати заявку на підтримку!

Веб-сайт містить інформацію про в’їзд, перебування, проживання та можливості працевлаштування в Латвії.

Єдиний номер телефону +371 27380380

Ліда Барнічка, український координатор Кулдизького регіону. Телефон +371 27874316

Якщо ви їдете з України i домашня тварина подорожує з вами:

1. Коли ви облаштуєтеся, зверніться до найближчого ветеринара, щоб домовитися про відвідування.
2. Ветеринар безкоштовно огляне, зареєструє, чіпує та прищепить тварину.

#SlavaUkraine


The state of Latvia and society provides unified and coordinated assistance to Ukraine and Ukrainian refugees!

We call on every resident of Latvia who wants to provide assistance to Ukrainians to register at palidziukrainai.lv

The people of Ukraine who come to Latvia fleeing the Russian war in Ukraine, are kindly asked to register at: palidziukrainai.lv  to apply for support!

Information on the entry, stay, accommodation and job opportunities in Latvia is available on the website.

Single helpline +371 27380380

#SlavaUkraine

Iedzīvotājiem, kas vēlas palīdzēt

💻 Gribi palīdzēt Ukrainas civiliedzīvotājiem? Reģistrējies palidziukrainai.lv

💡 Esi uzņēmējs, kas vēlas nodrošināt humāno palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem? Reģistrējies: ej.uz/HumanaPalidzibaUkrainai

❌ Ko nedarīt? Nedoties uz Polijas–Ukrainas robežu pašiem, jo rodas rindas, kas kavē bēgļu nokļūšanu drošībā.

✅ Kā palīdzēt? Reģistrējies palidziukrainai.lv un ar tevi sazināsies NVO, kas zina labākos un drošākos veidus, kā palīdzēt!

🏠 Novadniekiem kuriem ir iespēja un vēlme uzņemt Ukrainas iedzīvotājus un sniegt palīdzībuir iespēja aizpildīt anketu: https://ej.uz/pasvaldibas_anketa_UA


Kuldīgas novada pašvaldība pateicas ikvienam novada iedzīvotājam, kurš vēlas šajā sarežģītajā situācijā atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus un viņiem palīdzēt. Mēs ļoti novērtējam jūsu iesaistīšanos un aktīvo rīcību! Pašvaldības vadība un speciālisti pastāvīgi ir ciešā saziņā ar valsts institūcijām un nevalstiskajām organizācijām, kas koordinē palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem un bēgļu uzņemšanu Latvijā. Esam apkopojuši ieteikumus par to, kā šobrīd mēs visi varētu vislabāk atbalstīt Ukrainas tautu.

Aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kurš vēlas sniegt palīdzību ukraiņiem, reģistrēties palidziukrainai.lv!

1. Saprotot vēlmi palīdzēt, tomēr aicinām nenodarboties ar pašdarbību, dodoties uz Ukrainas robežu pretī bēgļiem. Bēgļu uzņemšana valstī norisināsies centralizēti un organizēti. Braukt pretī uz robežu iesakām tikai tad, ja esat iepriekš sazinājušies ar konkrētiem cilvēkiem, kurus plānojat nogādāt Latvijā. Arī tad, ja braucat pēc saviem radiniekiem, draugiem vai vēlaties palīdzēt braucot, lūgums pieteikties, lai var koordinēt transportu un netiek radīti sastrēgumi: https://ej.uz/TransportscilvekiemnoUkrainas.

2. Ziedot.lv kopā ar valsts institūcijām koordinē ziedojumu vākšanu, lai par saziedoto naudu iegādātos un ar speciālu humānās palīdzības transportu Ukrainā nogādātu degvielu, pirmās palīdzības preces un citas lietas, kas tur patiešām ir nepieciešamas. Tāpēc aicinām ziedot naudu akcijā “Ukrainas cilvēkiem!”, zvanot uz labdarības tālruni 90006086 vai portālā ziedot.lv. https://www.ziedot.lv/ukrainas-cilvekiem-4203.

3. Cilvēki, organizācijas un uzņēmumi, kas gatavi palīdzēt jebkādā veidā – dzīvesvietas, apģērbs, pārtika, psiholoģiskais atbalsts – aicināti aizpildīt anketu: https://ej.uz/AtbalstscilvekiemnoUkrainas

4. Paldies tiem novadniekiem, kuri jau ir aizpildījuši pašvaldības anketu par iespēju un vēlmi uzņemt Ukrainas iedzīvotājus un sniegt palīdzību! Anketa atrodama https://ej.uz/pasvaldibas_anketa_UA , to var aizpildīt joprojām.

5. Visa informācija latviski, ukrainiski un angliski par ierašanos Latvijā no Ukrainas – Iekšlietu ministrijas kanālos.

6. Bēgļu uzņemšanā Kuldīgas novadā līdzdarbosies arī Kuldīgas Demokrātijas kvartāla https://www.facebook.com/DemokratijasKvartals aktīvisti.

7. Saeima ir pieņēmus par steidzamu atzīto Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumu. Likums paredz sniegt atbalstu Ukrainas pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri izceļo no Ukrainas vai kuri nevar atgriezties Ukrainā Krievijas Federācijas izraisītā bruņotā konflikta dēļ, kā arī vispārēja atbalsta sniegšanai Ukrainas sabiedrībai. Valsts līdz 90 dienām nodrošinās Ukrainas iedzīvotājiem primāri sniedzamo atbalstu – izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumus, kā arī pirmās nepieciešamības preces, paredz likums. Tāpat Ukrainas iedzīvotājam paredzētas tiesības saņemt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus. Plašāk lasiet: https://www.saeima.lv/lv/aktualitates/saeimas-zinas/30696-saeima-pienem-likumu-ukrainas-civiliedzivotaju-atbalstam

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sniegs darba atrašanas atbalstu Ukrainas kara bēgļiem. Vakances NVA darba devēji var pieteikt:

Kuldīgas novada pašvaldība ir pateicīga ikvienam, kurš ir gatavs iesaistīties! Informēsim par turpmāko kopīgo rīcību.

Atbalsts Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai un ēdināšanai 

Plānotās izmaiņas Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta regulējumā.

Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā noteikta kārtība, kādā valsts sniedz atlīdzību Latvijas iedzīvotājiem, kuri bez maksas savās mājās izmitina Ukrainas civiliedzīvotājus (nepieprasot samaksu no Ukrainas civiliedzīvotājiem). Mājsaimniecības jeb tās pārstāvošās fiziskās personas var saņemt kompensāciju par izmaksām, kas tām radušās, savā mājoklī izmitinot Ukrainas civiliedzīvotājus (nodrošinot gan izmitināšanu, gan iespēju robežās arī higiēnas preces un uzturu, kā arī izglītojošus un izklaides vai atpūtas pasākumus, u.c. atbalsta pasākumus). Atlīdzība tiks izmaksāta par periodu līdz 90 dienām, skaitot no pieteikumā norādītā datuma, bet ne agrāk kā no 2022.gada 1.maija.

Atbalstot grozījumu Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, Saeima pagarinājusi atbalsta sniegšanas periodu tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas atbalstam jau ir pieteikušies līdz š.g. 24. maijam (ieskaitot), to saņem vai saņemamā atbalsta periods drīzumā beigsies, primāri sniedzamo atbalstu — izmitināšanu un/vai pārtiku – papildus nodrošināt vēl 30 dienas, taču kopā ne vairāk kā 120 dienas. 

Kārtību, kādā Ukrainas iedzīvotājiem Latvijā līdz 90 dienām tiek nodrošināti izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumi, nosaka Ministru kabineta 2022.gada 12.marta noteikumi Nr.168"Noteikumi par primāri sniedzamā atbalsta nodrošināšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem".

SKAIDROJUMS mājsaimniecībām par atlīdzības saņemšanu par Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu

PIETEIKUMA veidlapa par atlīdzības mājsaimniecībai saņemšanu par Ukrainas civiliedzīvotāja/u uzņemšanu

SKAIDROJUMS par Ukrainas civiliedzīvotājiem primāri sniedzamo atbalstu – izmitināšanu un nodrošināšanu ar pārtiku vai ēdināšana

Trīspusējs īres līgums Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai

ДОГОВІР ОРЕНДИ ЖИТЛОВИХ ПРИМІЩЕНЬ

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem

atlidziba_majsaimniecibam_kas_izmitina_Ukrainas_civiliedzivotajus
Atlīdzība pašvaldībām - izmitināšanai
Atlīdzība pašvaldībām - pārtika

Lai pieteiktos un saņemtu valsts līdzfinansējumu par sniegtajiem Ukrainas iedzīvotāju izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu, pašvaldībām Valsts kases e-pārskatu sistēmā jāaizpilda un jāiesniedz pārskata veidlapu “Pārskats par izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumiem atbalstam Ukrainas civiliedzīvotājiem”. Pārskats jāiesniedz līdz kārtējā mēneša 10 datumam par iepriekšējo mēnesi. Ekonomikas ministrijas konsultatīvais tālrunis informācijai un jautājumiem par pārskata veidlapas aizpildīšanu - 67013019.

Pabalsti par bērnu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kurus piešķir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Допомога на дитину громадянському населенню Українищо присвоюється, Державним агентством соціального страхування
 

https://www.vsaa.gov.lv/lv/jaunums/pabalsti-par-bernu-ukrainas-civiliedzivotajiem-kurus-pieskir-valsts-socialas-apdrosinasanas-agentura-dopomoga-na-ditinu-gromadyanskomu-naselennyu-ukrainischo-prisvoyuetsya-derzhavnim-agentstvom-socialnogo-strakhuvannya

Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra Interešu izglītības pulciņi,
детско-юношеский центр кружки по интересам
 

1

2

3

4

5

6

Iespēja saņemt vienreizēju pabalstu, uzsākot darba gaitas
Ви маєте можливість отримати одноразову виплату для тих, хто почав працювати в Латвії 

Iespēja saņemt vienreizēju pabalstu, uzsākot darba gaitas

Nodarbinātības valsts aģentūra ir izveidojusi iesniegumu, kas jāaizpilda cilvēkiem, kas uzsākuši darba gaitas, tādējādi saņemot 500 eur pabalstu, kas paredzēts līdz pirmajai algai. Šis pabalsts ir vienreizējs. Lai šo iesniegumu aizpildītu, cilvēkam jābūt atvērtam norēķinu kontam kādā no Latvijas kredītiestādēm. Iesniegumu var aizpildīt mēneša laikā no darba līguma noslēgšanas brīža. To iespējams izdarīt Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Kuldīgā, Pilsētas laukumā 2, vai sazinoties ar koordinatori Lidiju, tālrunis +371 27874316.

Pēc tam iesniegums cilvēkam personīgi jānogādā Nodarbinātības valsts aģentūrā, lai varētu identificēt konkrēto personu. 

Iesnieguma veidlapa latviešu valodā

Veidlapas paraugs ukraiņu valodā 


 Ви маєте можливість отримати одноразову виплату для тих, хто почав працювати в Латвії

Державна служба зайнятості створила бланк-заяву на отримання одноразової виплати для осіб які працевлаштувались у Латвії. Люди, які вже підписали договір з працедавцем, мають можливість її заповнити та отримати виплату у розмірі 500 євро (надається до першої зарплати). Для того, щоб заповнити цю заяву, особа повинна мати рахунок в банку Латвії. Заява може бути заповнена протягом місяця з моменту укладання трудового договору. Це можна зробити в Єдиному центрі обслуговування клієнтів держави та місцевого самоврядування в Кулдізі, площа Пілсетас, 2 або звернувшись до координатора Лідія Барничка +371 27874316.

Після цього заяву необхідно передати особисто до Державної служби зайнятості, щоб можна було ідентифікувати особу.

Бланк заповнювати латвійською мовою 

Зразок бланка українською мовою 

Informatīvais tālrunis “Palīdzība ukraiņiem Latvijā”, 
інформаційний телефон “Допомога українцям у Латвії”
 

SIF Palidziba Ukrainai Latvija 02

Lai sniegtu būtiskāko informāciju par atbalsta sniegšanas un saņemšanas iespējām Ukrainas civiliedzīvotājiem vienuviet, darbojas Sabiedrības integrācijas fonda izveidotais vienotais informatīvais tālrunis  - “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” - +371 27 380 380.

Informatīvais tālrunis “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” nodrošina kara bēgļiem no Ukrainas centralizētu informāciju par pieejamo palīdzību un atbalstu Latvijā, piemēram, kā atrast nakstsmājas, saņemt nodarbinātības, psiholoģiskās palīdzības, juridiskā atbalsta, tulka, veselības aprūpes, sociālā atbalsta u.c. pakalpojumus. Savukārt, Latvijas iedzīvotājiem sniedz informāciju par iespējām veikt ziedojumus un sniegt atbalstu, piemēram, iesaistoties brīvprātīgajā darbā.

Sākotnēji paredzēts, ka informatīvais tālrunis strādās visu diennakti bez brīvdienām, atbildes varēs saņemt latviešu, krievu un ukraiņu valodās.

Informāciju par Latvijas sabiedrības piedāvāto atbalstu apkopos Sabiedrības integrācijas fonds  ciešā sadarbībā ar kustību “Gribu palīdzēt bēgļiem”, Iekšlietu ministriju, Valsts robežsardzi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un citām valsts iestādēm. Informāciju par Latvijas sabiedrības piedāvāto atbalstu nodrošinās Sabiedrības integrācijas fonds, balstoties uz Latvijas iedzīvotāju, uzņēmumu un organizāciju izteiktajām iniciatīvām platformā www.ukraine-latvia.com. Sabiedrības integrācijas fonds atbalsta sniegšanā apvienos un efektīvi iesaistīs vairāk nekā 60 NVO, tostarp biedrību “Latvijas Sarkanais Krusts”, nodibinājumu “Caritas Latvija”, biedrības “Viegli palīdzēt”, “Latvijas Cilvēktiesību centrs” un citas.

Lai saņemtu plašāku informāciju par to, kā Ukrainas kara bēģļiem saņemt atbalstu Latvijā, aicinām zvanīt pa informatīvo tālruni “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” +371 27 380 380 vai arī apmeklēt platformu www.palidziukrainai.lv.


 SIF Palidziba Ukrainai Latvija 04

З метою надання в одному місці найважливішої інформації про можливості надання та отримання підтримки цивільному населенню України працює єдиний інформаційний телефон Фонду інтеграції суспільства – «Допомога українцям у Латвії» – +371 27 380 380.

Інформаційний телефон «Допомога українцям у Латвії» забезпечить людям, які бігли від війни з України, централізовану інформацію про доступну допомогу та підтримку в Латвії, наприклад, як отримати працевлаштування, психологічну допомогу, юридичну підтримку, послуги перекладача, медичну допомогу, соціальну підтримку тощо. В свою чергу, латвійцям буде надаватися інформація про можливості робити пожертви та надавати підтримку, наприклад, займаючись волонтерською діяльністю.

Спочатку передбачено, що інформаційний телефон працюватиме цілодобово без вихідних, а відповіді можна буде отримати латиською, російською, українською та англійською мовами.

Інформацію про підтримку, яку надає латвійське суспільство, буде узагальнювати Фонд інтеграції суспільства у тісній співпраці з рухом «Хочу допомогти біженцям», Міністерством внутрішніх справ, Державною прикордонною охороною, Державною пожежно-рятувальною службою та іншими державними установами. Інформацію про підтримку, яку надає латвійське суспільство, забезпечуватиме Фонд інтеграції суспільства на підставі ініціатив, висловлених жителями Латвії, латвійськими підприємствами та організаціями на платформі www.ukraine-latvia.com. Фонд інтеграції суспільства буде об’єднувати та ефективно залучати до надання підтримки понад 60 недержавних організацій, зокрема товариство «Латвійський Червоний Хрест», фонд «Карітас Латвія», асоціацію «Легко допомагати», «Латвійський центр з прав людини» та інші.

Щоб дізнатися більше про те, як отримати підтримку людям, які бігли від війни з України, зателефонуйте за інформаційним телефоном «Допомога українцям у Латвії» +371 27 380 380 або відвідайте платформу www.ukraine-latvia.com.

Bezmaksas pārtikas un pamata materiāla atbalsta pakas, 
безкоштовні набори продуктів харчування та базового матеріального забезпечення

FEAD plakats 1

FEAD plakats 2

FEAD plakats 3

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) īstenotās Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmas ietvaros sniegs pārtikas un pamata materiālā atbalsta pakas Ukrainas kara bēgļiem Latvijā, kas ir saņēmuši pašvaldības sociālā dienesta izsniegto krīzes izziņu.

Ukrainas civiliedzīvotājiem, saņemot pašvaldības sociālā dienesta izziņu par krīzes situāciju, būs tiesības uz atbalstu Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām darbības programmas ietvaros. Viena persona trīs mēnešos varēs saņemt divas pārtikas pakas, higiēnas un saimniecības preču paku, divas papildu bērnu pārtikas pakas, ja ģimenē ir mazi bērni vecumā no 7 līdz 24 mēnešiem, kā arī papildu higiēnas preču paku, ja ģimenē ir mazi bērni vecumā līdz 2 gadiem. Papildus tam ģimenes ar sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem varēs saņemt mācību piederumu paku.

Ar izziņu atbalsta pakas varēs saņemt kādā no vairāk nekā 400 izdales punktiem visā Latvijā. Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām zupas virtuvēs gatavās maltītes personas var saņemt bez izziņas vai citu dokumentu uzrādīšanas.

SIF no 2014.gada īsteno Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmu, kuras mērķis sniegt pārtikas un pamata materiālo atbalstu, kā arī veicināt sociālo iekļaušanu ar dažādu papildpasākumu palīdzību.

SIF apvieno un efektīvi iesaista atbalsta sniegšanā nozīmīgas pašvaldības un to iestādes, to starpā sociālos dienestus, kā arī reliģiskās un nevaldības sektora organizācijas visā Latvijā, piemēram "Samāriešu fonds", "Latvijas Samariešu apvienība", "Latvijas Sarkanais Krusts" un "Pestīšanas armija".

Plašāka informācija par atbalsta iespējām un komplektu saturu: https://www.atbalstapakas.lv/atbalsta-vietas.


 Фонд інтеграції суспільства (ФІС), у рамках програми Европейського фонду підтримки знедолених, пропонує українськім біженцям, які отримали у центрах соціального обслуговування довідку, що знаходяться у кризовій ситуації, отримати безкоштовні набори продуктів харчування та базового матеріального забезпечення.

Цивільні громадяни України після отримання у соціальній службі довідки, що знаходяться у кризовій ситуації, отримують право на допомогу у рамках програми Европейського фонду підтримки знедолених. Одна людина раз в три місяці може отримати два набори харчових продуктів, один набір гігієнічних та господарських товарів, два додаткових набори дитячого харчування, якщо у сім'ї є діти від 7 до 12 місяців, а також додатковий набір товарів гігієни, якщо у сім'ї є діти до 2 років. Крім того, сім'ї з дітьми молодшого та середнього шкільного віку можуть отримати набір шкільного приладдя.

Маючи довідку, можливо отримати набори підтримки у будь-якому з більш ніж 400 пунктів розповсюдження по всій Латвії. Готові страви у столових Европейського фонду підтримки знедолених можливо отримати без пред'явлення довідки та будь-яких інших документів.
ФІС з 2014 року реалізує програму Европейського фонду підтримки знедолених, метою якого є забезпечення продовольчої та базової матеріальної підтримки, а також сприяння соціальній інтеграціі з допомогою різних супутних заходів.

ФІС об'єднує та ефективно залучає для надання підтримки, включаючи соціальні послуги, важливі муніципалітети та їхні установи, а також релігійні і недержавні організації по усій Латвії, такі як “Фонд самаритян”, “Латвійська асоціація самаритян”, “Латвійський Червоний Хрест” та “Армія спасіння”.

Додаткова інформація про можливості підтримки та вміст наборів: https://www.atbalstapakas.lv/atbalsta-vietas.