Jāizvērtē nepieciešamība doties ceļā

sniegs celi
Publicitātes foto.

Pēc stiprā sniegputeņa un vēja aizvadītajā dienā un naktī daudzviet Kuldīgas novadā ceļi bija neizbraucami. Pašlaik notiek aktīvs darbs pie ceļu tīrīšanas.

Kuldīgā putenis ielas, celiņus un takas pamatīgi aizputinājis. Vairākas ielas ar traktortehniku izstumt pat nav iespējams, tās tā aizputinātas, ka nākas sniegu no braucamās daļas attīrīt ar ekskavatoru. Ielas tiek tīrītas prioritārā secībā – sākumā tās, kur intensīvāka satiksme, pēc tam pārējās.

Sētniekiem ietvju atrakšana no mitrā un smagā sniega, kas sasnidzis un saputināts vairāku desmitu centimetru biezumā, ir ārkārtīgi smags roku darbs. No sākuma ietves tiek attīrītas tā, lai divi cilvēki var izmainīties - paiet viens otram garām. Pakāpeniski ietves tiks attīrītas arī plašāk. Sētnieki darbu sāka ļoti agri, mazliet atpūšas un dodas atkal tīrīt. Parkiem pieguļošie trotuāri ir attīrīti, turpina tīrīt iekšējos celiņus Pilsētas dārzā. Lielajos parkos iekšējos celiņus tīra ar tehniku. Tas tiek darīts pēc prioritāro teritoriju notīrīšanas. Meža kapos rīt plānotas vairākas bēres, ceļi līdz tam tiks attīrīti.

Aizputināto ceļu dēļ vairākos novada pagastos skolēnu autobusi nebrauca vai nogādāja skolēnus skolā ar kavēšanos. Īvandes pagastā jau vakar skolēnu autobuss iestiga, tāpēc šorīt pilnu maršrutu neveica. Ar kavēšanos Ēdoles pamatskolā ieradās skolnieki no Gudenieku pagasta. Arī Nīkrāces pagastā transportu kustību traucēja aizputinātie ceļi. Savukārt, Snēpeles pagastā sniegā iestiga sabiedriskais transports, bet tas ātri vien tika atrisināts.

VSIA “Latvijas Valsts ceļi” aicina autovadītājus izvērtēt nepieciešamību doties ceļā.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav