Uzteic ģimenes ārstus par aktīvu darbu iedzīvotāju vakcinācijā

Ruta Eglite
Foto: Ričards Sotaks

Šajā nedēļā Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa pasniedza Kuldīgas novada pašvaldības Goda rakstus trim novadā strādājošajām ģimenes ārstēm, kuru praksē ir vislielākā vakcinācijas pret Covid-19 aptvere Kuldīgas novadā.

Kuldīgā strādājošās Dr. Rūtas Eglītes ģimenes ārsta praksē uz 8. novembri vismaz vienu Covid-19 vakcīnu saņēmuši 73% reģistrēto pacientu. Savukārt Dr. Māras Ostašovas, kura strādā Skrundā un Skrundas, Nīkrāces, Raņķu un Rudbāržu pagastā, praksē vismaz vienu vakcīnu saņēmuši gandrīz 72% pacientu, bet Alsungā un Gudeniekos praktizējošās Dr. Gundegas Zdanovskas praksē – 68% pacientu.

DSC 7027s

I. Bērziņa ir pateicīga visiem ģimenes ārstiem par ieguldīto darbu pacientu vakcinēšanā pret Covid-19, tā pasargājot pacientus no smagas saslimšanas un uzlabojot kopējo epidemioloģisko situāciju valstī. “Katrs cilvēks, kurš saņēmis vakcīnu, pasargā sevi un arī reizē rada mazāku slogu veselības aprūpes sistēmai, kas šobrīd strādā krīzes režīmā. Mēs labi saprotam, cik ārsti šajā pandēmijas laikā ir noslogoti, un ļoti novērtējam viņu darbu novada iedzīvotāju veselības labā. Sirsnīgs paldies visiem ārstiem un viņu palīgiem praksēs!” pauž I. Bērziņa.

Atsaucoties valdības aicinājumam palīdzēt ģimenes ārstiem un izprotot ārstu lielo noslodzi, Kuldīgas novada pašvaldība kopš oktobra pievērsusies individuālai vecāka gadagājuma iedzīvotāju uzrunāšanai, mudinot vakcinēties un tā sevi pasargāt. Senioru apzvanīšanā aktīvi iesaistījās kultūras darbinieki, bibliotekāri, pagastu pārvalžu un sociālā dienesta darbinieki.

DSC 7052s

Regulāri norisinās īpaši senioriem domātas izbraukuma vakcinācijas dienas Kuldīgā un Skrundā,  tās turpināsies arī novembrī. Paralēli ar saviem pacientiem aktīvi strādā ģimenes ārsti, īpaši uzrunājot seniorus. Astoņu ārstu – Dr.  Rūtas Eglītes, Māras Ostašovas, Gundegas Zdanovskas, Ineses Zīles, Jolantas  Klaugas, Sarmītes Opmanes, Ināras Andersones, Gitas Cakules – praksēs vismaz pirmo vakcīnu pret Covid-19 jau saņēmuši vairāk nekā 70% pacientu, kas vecāki par 60 gadiem. 

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav