Kuldīgas objekti gūst atzinību skatē “Gada labākā būve Latvijā 2020”

Foto: Ričards Sotaks
Otrdien, 21. septembrī, Rīgā tika sumināti skates “Gada labākā būve Latvijā 2020” laureāti. To vidū bija arī divi Kuldīgas objekti – 2. vietu nominācijā “Inženierbūves” ieguva apjomīgā Jelgavas ielas un ar to saistīto ielu atjaunošana, bet nominācijā “Ainava” atzinību ieguva pērn Kuldīgas Estrādes parkā uzbūvētais rotaļlaukums “Ķirbītis”.

2. vietu skatē ieguvušais ielu atjaunošanas projekts, kas aptvēra vairāku ielu posmu – Jelgavas ielas posmu no Mucenieku ielas līdz Ganību ielai, Leona Paegles ielas posmu no Raiņa ielas līdz Dzirnavu ielai, Mucenieku ielas posmu no Dzirnavu ielas līdz Jelgavas ielai, Skrundas ielu krustojumā ar Jelgavas ielu un Graudu ielas posmu no Jelgavas ielas līdz Ganību ielas aplim – pārbūvi, ļāvis būtiski uzlabot satiksmes un ūdenssaimniecības insfrastruktūru Kuldīgā.Projektu pašvaldība īstenoja divu gadu garumā, būvdarbi noslēdzās 2020. gada izskaņā. Īstenojot projektu pārbūvētas brauktuves, izbūvēts dalīts gājēju/ velosipēdisku celiņš, ietves, kā arī ūdens, sadzīves kanalizācijas, drenāžas un lietus kanalizācijas tīkli. Ieguvēji ir gan iedzīvotāji, gan šajos ielu posmos strādājošie uzņēmēji.

Būvdarbus veica SIA “Saldus ceļinieks” pēc SIA “Belss” izstrādāta būvprojekta, autoruzraudzību nodrošināja SIA “BM Projekts”, bet būvuzraudzību – SIA “FIRMA L4”. Apjomīgā projekta kopējās izmaksas bija gandrīz 4,5 miljoni eiro, ieskaitot PVN. Projekta īstenošanu finansēja no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), valsts un Kuldīgas novada pašvaldības budžeta līdzekļiem. Savukārt atzinību ieguvušais rotaļlaukums “Ķirbītis” Estrādes parkā jau bauda jaunākās novada iedzīvotāju paaudzes uzmanību un atzinību. Te uzstādītas dažādas rotaļu iekārtas, ieklāts krāsains gumijas granulu segums, pie laukuma izvietoti soliņi un ierīkoti apstādījumi, kā arī video novērošanas kamera, lai novērstu huligānismu un rotaļu laukuma elementu izdemolēšanu.Rotaļlaukumu ierīkoja personu apvienība SIA “AB būvniecība” un SIA “Fixman”, autoruzraudzību nodrošināja SIA “Fixman”, bet būvuzraudzību – SIA “Baltline Globe”. Kopumā rotaļlaukuma ierīkošana izmaksāja ap 238 tūkstošiem eiro.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • Obligāts>Nominants2

  Tāļa kungs,ejiet ka ārstēties,nemaitājiet pilsētā gaisu.Ja nevarat veikt pienākumus tad arī negaidiet tiesības.

  26.09.2021 20:20:46
 • Nominants2

  Domes roklaiža uzradusies. Vai tomēr darbinieks?

  24.09.2021 22:22:25
 • Obligāts>Bumbieris

  Bumbieris ir un paliek bumbieris. Tava dzīves problēma ir tanī ka gaidi kad tavas problēmas atrisinās marsieši bet pats to novēršanai uzrakstīsi kaut kur uz ielas bet nekādā gadījumā to nepaziņosi atbildīgajām iestādēm. Tu esi vienkārši unikums.

  24.09.2021 19:19:07
 • Bumbieris

  Cik saprotu Kuldīgas domē nav neviens speciālists, kurš spēj pamanīt defektus. Kamēr neiebaksti ar pirkstu tikmēr neko neredz. Diezgan savdabīgi, jeb interesanti.

  24.09.2021 9:09:40
 • Obligāts>Nominants2

  Cik saprotu tad esi sievišķis kas runā mīklās jo citādi jau būtu ar konkrētu problēmu griezies pie domes atbildīgajiem.Jau cik reizes ir rakstīts aicinājums ziņot par problēmām uz ielām.

  22.09.2021 16:16:36
 • Nominants2

  Tos iesēdumus, iekritušās akas laikam neviens nav plānojis prasīt labot uz tās 2.vietas

  21.09.2021 20:20:56