Kuldīgā sāks būvēt asfalta pumpu velotrasi un atjaunos skeitparku

KULDĪGĀ SĀKS BŪVĒT ASFALTA PUMPU VELOTRASI
Foto: Lāsma Reimane

Ceturtdien, 9. septembrī, Kuldīgā, Estrādes parkā svinīgi parakstīja līgumu par jaunas asfalta pumpu velotrases būvniecību un daudzu iecienītā Kuldīgas skeitparka atjaunošanu, tā paplašinot Kuldīgas novada bērnu un jauniešu iespējas aktīvi pavadīt brīvo laiku.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa līguma parakstīšanā uzsvēra, ka šī ir ilgi gaidīta diena: “Kad puikām skeitparkā teicu, ka skeitparku tūlīt vērsim ciet, tad viņi uz mani pārmetoši paskatījās, bet viņi piekrita, ka remonts ir vajadzīgs. Mums būs ne tikai atjaunots skeitparks, bet arī velo pumpu trase.”

Savukārt uzņēmuma SIA “City playgrounds”, kas izstrādājis būvdarbu dokumentāciju un iepirkuma rezultātā arī ieguvis tiesības veikt būvniecību, projektu vadītājs Toms Siliņš teica: “Kopš publiskajā telpā pavīdēja informācija, ka būs jauns skeitparks un velo trase, vismaz reizi divās nedēļās kāds jautā, kad tad būs? Beidzot pienākusi arī Kuldīgas kārta tikt pie jauna skeitparka un velo pumpu trases. Mūsu uzņēmuma viens no vadmotīviem ir katrā vietā būvēt mazliet citādu trasi. Arī rīdziniekiem un citu pilsētu iedzīvotājiem būs iemesls braukt uz Kuldīgu. Cerēsim uz labiem laikapstākļiem, lai puikas var sākt braukāt jau agrā pavasarī. Kuldīgas ieguldījums jaunatnē nepaliek nepamanīts. Iepriekšējā paaudze, kas ir aktīvo, alternatīvo sporta veidu piekritēji, saka paldies par līdzšinējo skeitparku, kas būvēts 2014. gadā un savu laiku ir godam nokalpojis. Domāju, ka arī nākamā paaudze novērtēs to, kas būs izdarīts.”

Būvdarbus saskaņā ar iepirkumu abos objektos veiks SIA “City playgrounds”. Šis uzņēmums arī veiks autoruzraudzību, jo izstrādājis abu objektu būvdarbu dokumentāciju. Savukārt būvuzraudzību nodrošinās SIA “Būves un būvsistēmas”. Būvdarbu termiņš ir pieci mēneši.

Skeitparka atjaunošana kopumā izmaksās 135 tūkstošus eiro, neskaitot PVN, bet velo pumpu trases izbūve – gandrīz 126 tūkstošus eiro, neskaitot PVN. Šī projekta īstenošanai pašvaldība piesaistījusi Valsts kases aizdevumu prioritārā investīciju projekta īstenošanai.

Jaunā asfalta pumpu velotrase taps gandrīz 3000 kvadrātmetru lielā platībā Estrādes parkā.  Trase būs paredzēta visu veidu nemotorizētajiem pārvietošanās līdzekļiem. Tā sastāvēs no divām daļām – mazākās trases garums būs 36 m, bet lielākās – 155 m. Pie trasēm izbūvēs arī pulcēšanās laukumus ar labiekārtojuma elementiem. Trase projektēta tā, lai saglabātu esošos kokus, paredzot izzāģēt tikai tādus, kas var radīt apdraudējumu – kopskaitā trīs.

Savukārt esošais skeitparks ir kļuvis lietotājiem nedrošs. Skeitparka konstrukcijas ir nolietojušās, un to atjaunošana, veicot ikdienas remontdarbus, vairs nav nedz racionāla, nedz īsti iespējama. Arī esošais asfalta segums ir ar būtiskām nolietojuma pazīmēm. Plānots atjaunot asfalta segumu, nedaudz paplašinot skeitparka platību, demontēt esošās konstrukcijas un labiekārtojuma elementus, to vietā uzstādot jaunus. Ierīkos arī divas jaunas video novērošanas kameras.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav