Inkubators uzņem jaunus dalībniekus un paplašinās

INKUBATORS UZŅEM JAUNUS DALĪBNIEKUS UN PAPLAŠINĀS
Foto: Lāsma Reimane

Pagājušajā nedēļā notika LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora, Kuldīgas un Talsu novadu pašvaldību tīklošanās pasākums. Ar 20. augustu tika apvienoti LIAA Talsu un Kuldīgas biznesa inkubatori, kā rezultātā Talsos ir izveidota LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora atbalsta vienība. Notika arī savstarpējā iepazīšanās ar apvienotās inkubatora konsultatīvās komisijas locekļiem.

LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora vadītāja Līga Raituma uzsver, ka uzņēmējiem nekas nemainīsies – viņi pakalpojumus saņems tāpat, kā līdz šim. Talsos ikdienā strādās vecākā projektu vadītāja Anda Sudakova, Kuldīgā – vecākie projektu vadītāji Zane Eglīte un Rimants Safonovs. Līga Raituma būs sastopama gan Talsos, gan Kuldīgā. LIAA Kuldīgas biznesa inkubatorā šobrīd ir 50 uzņēmēji (31 no Kuldīgas novada un 19 no Talsu novada) inkubācijā un 32 (viena grupa Talsos un viena Kuldīgā) pirmsinkubācijā. Izmainījies konsultatīvās komisijas sastāvs, turpmāk  tajā darbosies Kuldīgas novada pašvaldības Kapitālpārvadības un audita nodaļas vadītāja Inga Kaltniece, Latvijas Universitātes Kuldīgas filiāles direktore Ruta Karloviča, “Altum” Kurzemes reģiona vecākā klientu darījumu vadītāja Aija Lapiņa, Talsu Komersantu kluba pārstāve, AS “Talsu autotransports” valdes priekšsēdētāja Jana Kalēja, Talsu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Aldis Pinkens, SIA “Amazone” valdes locekle Baiba Mikāla, SIA “PC Konsultants” valdes priekšsēdētājs Aldis Dilāns un SIA “Vēvers” valdes loceklis Ģirts Vēvers.

Katru gadu septembrī LIAA Kuldīgas biznesa inkubators uzņem jaunus dalībniekus un svin savu dzimšanas dienu, bet šoreiz piektā dzimšanas diena tika aizvadīta bez lielām svinībām, jo janvārī inkubators plāno pārcelties uz jaunām, plašākām telpām Kuldīgas Mākslas un radošajā klasterī, Kalpaka ielā 4. Tās LIAA biznesa inkubatora departamenta direktorei Laurai Očagovai, LIAA biznesa inkubatoru departamenta vecākajai projektu vadītājai Ilzei Mauriņai un LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora vadītājai Līgai Raitumai izrādīja Kuldīgas attīstības aģentūras vadītājas vietniece Aiga Vanaga-Poriķe un projektu vadītāja Madara Liekmane. L. Raituma priecājas, ka LIAA Kuldīgas biznesa inkubators atradīsies tieši tur, jo blakus būs starptautiskas maģistra programmas studenti, kā arī prototipēšanas darbnīcas. “Nav noslēpums, ka daudz ideju rodas tieši 20 gados. Man vienmēr ir bijis svarīgi, lai mūsu uzņēmēji nevis eksportē dēļus, bet dizaina krēslus, lai viņi rada produktus ar pievienoto vērtību. Telpas būs pielāgotas mūsu vajadzībām ar plašāku koprades un pasākumu zonu” saka L.Raituma.

Ēkas pārbūve tiek īstenota ar Eiropas Savienības fondu atbalsta projekta Nr.5.5.1.0/17/I/008 “Jēkaba ceļa kultūras mantojuma un mākslas jaunrades magnēti” ietvaros.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav