Aicina izteikt viedokli par jauno novada ģerboni

gerbonis

Kuldīgas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus izteikt viedokli par to, kādam būtu jābūt jaunā Kuldīgas novada ģerbonim. Likums paredz, ka jaunajiem novadiem pēc administratīvi teritoriālās reformas jāizstrādā jauni ģerboņi. Jaunā sasaukuma domes deputāti jau ir lēmuši par Kuldīgas novadā iekļauto novadu – Alsungas un Skrundas novada – ģerboņu atzīšanu par spēku zaudējušiem un noteikuši, ka līdz jauna ģerboņa izstrādāšanai lietojams līdzšinējais Valsts heraldikas komisijas apstiprinātais Kuldīgas novada ģerbonis.

Sākotnēji domes sēdē, lemjot par ģerboņa izstrādi, izskanēja ideja par vēsturiskā pirmās Latvijas brīvvalsts laika Kuldīgas apriņķa ģerboņa atjaunošanu – tajā zilas krāsas laukumu divās daļās sadala sudrabota viļņota līnija, simbolizējot Ventas upi, bet abās pusēs ir zivis. Heraldikas mākslinieka Edgara Sima sagatavoto ģerboņa atjaunošanas vizuālo risinājumu prezentējot deputātiem Finanšu komitejas sēdē, tika saņemtas pretrunīgas atsauksmes. Tāpēc pēc domes priekšsēdētājas I. Bērziņas ierosinājuma deputāti vienojās rīkot iedzīvotāju aptauju, aicinot paust viedokli par to, kādam būtu jābūt jaunā novada ģerbonim. Aptaujā piedāvājam trīs atbilžu variantus: atjaunot vēsturisko Kuldīgas apriņķa ģerboni ar zivīm, turpināt izmantot līdzšinējo novada ģerboni ar svēto Katrīnu centrā vai arī izstrādāt pavisam jaunu, ar līdzšinējiem nesaistītu ģerboni.

Aptauja norisināsies līdz 22. septembra plkst. 17.00. Aptaujā var piedalīties:

 • Aizpildot elektronisku aptaujas anketu https://ej.uz/gerbonis_Kuldigas_novads ;
 • Izgriežot anketu no “Kuldīgas Novada Vēstu” septembra numura, to aizpildot un nogādājot personīgi pašvaldībā Baznīcas ielā, 1. Kuldīgā vai sava pagasta pārvaldē;
 • nosūtot to pa pastu, adresējot “Ģerboņa aptaujai”, Baznīcas ielā 1, Kuldīgā, Kuldīgas novadā, LV-3301.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • Juris Nikāzis

  pilnīgi piekrītu Pirro k-gam

  10.09.2021 18:18:44
 • Viesturs Pirro

  Lietišķā heraldika vadās pēc saviem likumiem un noteikumiem, un nevadās pēc "patīk" vai "nepatīk" subjektīviem spriedumiem, kurus, protams, katram ir tiesības izteikt.
  Valsts heraldikas komisija ir apstiprinājusi Kuldīgas novada ģerboni ar Sv. Katrīnu kā Kuldīgas patronesi, ģerboņa pamatā ir viens no senākajiem ģerboņiem Latvijā. Tas ir unikāls, jo nevienā citā Latvijas pilsētu ģerbonī nav attēlota sieviete - pilsētas aizstāve un sargātāja. Mēģināt to aizstāt zivīm - vimbām, lašiem, zušiem utt., lai atstājam citām pilsētām, kurām nav tik vēsturisku ģerboņu kā mums. Mūsu vērtība un dārgums ir mūsu Sv. Katrīna. Nav ne mazākās nepieciešamības radīt kaut ko jaunu, vai mainīt - tas būtu tikpat kā mainīt pilsētas nosaukumu. Mēs taču nemainām Latvijas valsts ģerboņus, ja kādam tie nepatīk. Cienīsim mūsu vēsturi - mūsu vislielāko vērtību, kas mūs izceļ kā UNESCO, tā citu starptautisku organizāciju priekšā.

  09.09.2021 13:13:59