Aicinām uz lekciju par kultūras pieminekļu aizsardzību Francijā un Parīzes Dievmātes katedrāles atjaunošanu

LEKCIJA PAR KULTURAS PIEMINEKĻU AIZSARDZĪBU

Aicinām uz franču arhitekta Olivjē Puasona lekciju Kuldīgas restaurācijas centrā 9.septembrī 12:00.  

Olivjē Puasons, arhitekts un mākslas vēsturnieks, savu profesionālo darbību pavadījis Francijas valsts mantojumu aizsardzības dienestos. Savas karjeras laikā O.Puasons strādājis gan kā arhitekts, gan kultūras pieminekļu inspektors, gan vēstures pieminekļu ģenerālinspektors. No 1999. līdz 2018.gadam Olivjē Puasons bijis atbildīgs par Francijas pieteikumiem iekļaušanai UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā, īslaicīgi 2008.gadā bijis ICOMOS viceprezidents. Kā Francijas nacionālās vēstures pieminekļu komisijas loceklis O.Puasons bijis mantojuma teorijas un vēstures lektors vairākās universitātēs, ir daudz rakstījis par pieminekļu aizsardzības ideju.

Šobrīd Olivjē Puasons ir Kušas kultūras biedrības vadītājs, kura ik gadu rīko Romāņu dienas Senmišela klosterī un izdod zinātnisku rakstu krājumu Les Cahiers de Saint-Michel de Cuxa, kas veltīts romāņu mākslas pētniecībai.

Savā lekcijā Kuldīgā lektors stāstīs par divām tēmām - par kultūras pieminekļu aizsardzību Francijā un Parīzes Dievmātes katedrāles atjaunošanu.

Ugunsgrēks, kas izcēlās 2019.gada 19.aprīlī, smagi izpostīja Parīzes Dievmātes katedrāli. Pilnībā zuda tās jumta konstrukcija un pats jumts, kā arī smaile, kura tika uzbūvēta 19.gs. Šis dramatiskais ugunsgrēks ir par iemeslu jaunam grandiozam katedrāles restaurācijas projektam. Lektors iepazīstinās ar katedrāli, tās agrākajiem restaurācijas darbiem arhitekta Ežēna Violē le Dika (1814-1879) vadībā, 2019.gada ugunsgrēkā bojā gājušajām vērtībām, steidzamības kārtā veiktajiem darbiem, kā arī par plānotajiem restaurācijas darbiem.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja uzdot jautājumus lektoram. Tā kā vietu skaits pasākumā ir ierobežots, lūdzam pieteikties līdz 2021.gada 6.septembrim, nosūtot pieteikumu uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. No 10.septembra lekcijas videomateriāls būs skatāms Facebook.com/kuldigasrestauracijascentrs

Lekcija tiek rīkota ar Francijas institūta Latvijā atbalstu.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav