Kuldīgā piemin masu deportācijās izsūtītos

14. junijs
Foto: Ričards Sotaks

Šodien, 14. jūnijā, aprit 80 gadu, kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas – 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu. Kuldīgā, Pētera ielā, norisinājās piemiņas brīdis.

Piemiņas pasākums noritēja divās daļās. Vispirms tika aizvadīts piemiņas brīdis, ko ikviens varēja vērot Kuldīgas novada pašvaldības “Facebook” lapā. Traģiskos aizgājējus pieminēja Kuldīgas novada Domes priekšsēdētājas vietnieks Viktors Gotfridsons, Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektores vietniece Agnese Buka, Kuldīgas novada politiski represēto biedrības priekšsēdētājs Uldis Jumiķis, Kuldīgas novada muzeja krājuma glabātāja Ingrīda Pole un Kuldīgas Svētās Trīsvienības draudzes prāvests Vjačeslavs Bogdanovs. Tāpat piemiņas brīdī muzicēja Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas pedagogi.

FB DSC 0504s

Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektores vietniece Agnese Buka uzsvēra, ka 1941. gadā nežēlīgi tika izsūtītas ģimenes ar bērniem, tā laika inteliģence: “Deportēja visus, kuri bija garā stipri un liels skaits vairs nekad neatgriezās. Represiju galvenais mērķis bija salauzt latvieša cilvēka gribu. Aicinu visiem kopā sevī vairot patriotisma izjūtu, jo tā mēs spēsim nosargāt savu valsti! Mūsu novada vadības vārdā vēlos izteikt lielu pateicību Kuldīgas novada politiski represēto biedrībai, katram biedram un represijās cietušajiem personīgi. Dievs, svētī Latviju!”

Kuldīgas novada politiski represēto biedrības priekšsēdētājs Uldis Jumiķis iezīmēja, ka represētie šos traģiskos notikumus nekad neaizmirsīs: “Ir pagājuši 80 gadi, kas savā ziņā ir daudz, bet arī maz, lai kaut ko aizmirstu. Tie, kas to ir piedzīvojuši, tas līdz mūža beigām paliks atmiņā. Lai gan šajā Covid-19 laikā nevarējām tikties, bet domās esam kopā ar visiem. Dzīvi esošo represēto vārdā nesu pēdējo sveicienu tiem, kuri palika Sibīrijā, un kuri no mums ir aizgājuši mūžībā pēc atgriešanās Latvijā. Vieglas smiltis viņiem visiem.”

FB DSC 0495s

Pasākuma otrajā daļā pie piemiņas akmens Kuldīgas novada iedzīvotāji lasīja deportēto personu vārdus, kas dzīvoja Kuldīgas novadā. Izsūtīja vairāk nekā 400 cilvēku.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav