Lieldienas Kuldīgas novadā

lieldienas
Foto: Kārlis Komarovskis

Ar sniegpulkstenīšiem, pūpoliem, pirmajām siltajām dienām un zivīm, kas sāk savus lēkšanas paraugdemonstrējumus Ventas rumbā, ir atnācis pavasaris. Šonedēļ svinēsim Lieldienas. Lai  gan pulcēties un pasākumus rīkot joprojām nedrīkst, aicinām individuāli vai ģimenes lokā doties pastaigās vai izbraucienos un apskatīt, kā Kuldīga un novada pagasti saposušies svētku rotā, lai radītu pavasarīgu un svētkiem atbilstošu noskaņojumu.

Atgādinām: joprojām ir spēkā valstī noteiktie ierobežojumi, tāpēc, dodoties pastaigās, atcerieties par nedrūzmēšanos un distances ievērošanu no citiem cilvēkiem. Tāpat neapmeklējiet sabiedriskas vietas, ja jums ir Covid-19 raksturīgie simptomi. Stiprināsim savu veselību, kustoties svaigā gaisā!

Lieldienu rotājumi Kuldīgā

18

“Lieldienu laiks atnāk kopā ar pavasara procesiem dabā, kad viss lēnām mostas pēc ziemas sala un atkal ietērpjas košās krāsās. Šīs pārmaiņas skaļi un pārliecinoši ieskandina saules glāstu ieskautās putnu dziesmas. Tās rosina arī cilvēkā pamošanos un rosību pēc mierīgā ziemas perioda. Gribas būt vairāk pie dabas, nodoties dārza darbiem, svinēt mirkļus, kuros esam vienoti ģimenes tradīcijās. Kuldīgas pilsētas Lieldienu dekorāciju koncepts sevī ietver šos dažādos procesus, kas norisinās dabā un cilvēkā pavasara gaidās. Ikviens tiek aicināts uz pastaigu, rosību un rotaļīgu noskaņu caur krāsām,” par Kuldīgas Lieldienu rotājumu konceptu stāsta māksliniece Aiga Vaitkus.

Lieldienu gaidās Pilsētas dārzā koku zaros izvietoti koši putnu būri un sasēduši lielformāta putni, kas simbolizē pavasara ieskandināšanu ar putnu dziesmām. Lielformāta putni nolaidušies arī uz laternām Liepājas ielas garumā. Uz Liepājas ielas interaktīvajos objektos “Pasteidzini pavasari” var piedzīvot rosību siltumnīcas darbos. Turpretī rotaļīgu prieku caur krāsām rosina izkārtoto krāsaino zaru dekorācijas uz Liepājas ielas un Pilsētas laukumā. Pilsētas laukumā priecēs arī kompozīcija ar Lieldienu noskaņu simboliem – lielformāta zaķi un raibas olas.

Šā gada Lieldienu dekorācijas koncepciju Kuldīgas pilsētai izstrādāja un realizēja apvienība SIA “ROYAL KEY”, SIA “LEXA ID” un SIA “Šķērsts”. Apvienība saka lielu paldies visiem komandas biedriem par paveikto darbu, īpašu paldies sakot SIA “MGS FACTORY” vadītājam Marekam Gipteram par atsaucību un lielisko sadarbību.

33

Ar sniegpulkstenīšiem, pūpoliem, pirmajām siltajām dienām un zivīm, kas sāk savus lēkšanas paraugdemonstrējumus Ventas...

Posted by Kuldīga on Otrdiena, 2021. gada 30. marts

Skanoši putnu būri un Lieldienu noskaņu izstāde

Arī Kuldīgas kultūras centrs ielicis savu artavu svētku noskaņas radīšanai. Līdz pat Lieldienām pie Kuldīgas kultūras centra kuldīdzniekus un viesus uzrunās skanoši putnu būri, kurus apgleznojuši Toms (9 gadi) un Otto (6 gadi) Rušmaņi. Pie Kuldīgas kultūras centra ir tapis īpašs pacēlums, kur gavilēt un fotografēties, blakus Alekšupītei zem Amerikas liepas piesēst uz soliņa un smelties zināšanas, kas plūdīs no tautas gudrību tiešās translācijas punkta, bet Strautu ielas skvērā klausīties putnu čalās.

Savukārt Kuldīgas kultūras centra Lietišķās mākslas salona, Liepājas ielā 3, logos var apskatīt Lieldienu noskaņu izstādi.

Restauracijas centra spele2Restauracijas centra spele1

Lieldienu orientēšanās spēle, iepazīstot Kuldīgas durvis

Kuldīgas Restaurācijas centrs sarūpējis Lieldienu pastaigu spēli Kuldīgā. Spēlē var piedalīties no 30. marta līdz 5. aprīlim, izdrukājot aprakstu un karti, dodoties vecpilsētas ielās, sameklējot senās durvis, aiz kurām paslēptas olas, saskaitot tās, nofotografējoties pie vienām durvīm un nopublicējot bildi ar mirkļbirku #kuldigasrestauracijascentrs komentāru sadaļā. 6. aprīlī tiks izziņots, kurš no spēles dalībniekiem būs ticis pie Kuldīgas labumiem

65fe65 7ac08c60e8e9417c918196871b5c5b0c

Muzejs aicina uz “Mājdari”  

Gatavoties Lieldienām var kopā ar Kuldīgas novada muzeju! Muzeja mājaslapas sadaļā “Izzini” meklējiet “Mājdari” un pavadiet brīvos brīžus radoši, izzinoši un aizraujoši kopā ar mums.

Aprīlī muzejs piedāvā ielūkoties Lieldienu ticējumos, laika pareģošanas vārdnīcā, kā arī uzzināt, kā nokrāsot olas, izmantojot dabas materiālus.

Tāpat “Mājdarī” varēs aplūkot senās Lieldienu apsveikuma kartītes, kas glabājas Kuldīgas novada muzeja krājumā, un kopā ar ģimeni izveidot savu apsveikuma kartīti.

Vairāk: www.kuldigasmuzejs.lv/mājdaris

Gimenu orientesanas spele

Ģimenes orientēšanās spēle

Kuldīgas novada Sporta skola aicina pavasarī būt aktīviem un sportiskiem, piedaloties ģimenes orientēšanās spēlē. Spēle notiks no 29. marta līdz pat 1. maijam.

Spēlē var piedalīties ikviena ģimene. Spēles karti ar uzdevumiem var saņemt Kuldīgas vieglatlētikas manēžā pie dežurantes darba dienās no plkst. 9.00-17.00 vai rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Spēles gaita:

  • Ģimenei jāierodas spēles punktā;
  • Katrā no šiem punktiem izvietots burts, pie kura ir jāveic fotofiksācija visai ģimenei kopā tā, lai ir redzams burts;
  • Katrā punktā jāveic aktivitāte – jāizveido atrastais burts, piedaloties pašiem dalībniekiem (neizmantojot priekšmetus) un jāveic fotofiksācija;
  • Kad visi posmi veikti un burti atrasti, jāizveido no šiem burtiem vārds, jāieraksta kartē un jāveic fotofiksācija.

Spēles noslēgumā jānosūta visus foto (kopā 11) uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Noteikti jāpieraksta visu dalībnieku vārds un uzvārds!

Starp visiem dalībniekiem tiks izlozēta viena pārsteiguma balva.

Lieldienu noskaņa Kuldīgas novada pagastos

Visos Kuldīgas novada pagastos – Ēdolē, Gudeniekos, Īvandē, Kabilē, Kurmālē, Laidos, Padurē, Pelčos, Rendā, Rumbas pagastā, Snēpelē, Turlavā, Vārmē –, pateicoties pagastu pārvalžu darbinieku aktīvam un radošam darbam, iedzīvotājus un viesus iepriecina Lieldienu rotājumi. Tie ir dažāda veida zaķi, olas, Lieldienu kompozīcijas, lielformāta pavasara ziedi un daudz kas cits. Sirsnīgs paldies visiem pagastu pārvalžu darbiniekiem, kuri ieguldījuši darbu un izdomu rotājumu veidošanā! Daudzviet arī iedzīvotāji iesaistījušies Lieldienu noskaņas radīšanā, par ko liels prieks!

Aicinām brīvajās dienās apceļot Kuldīgas novadu un apskatīt sarūpētos rotājumus!

 Edoles Lieldienas6

ĒDOLĒ

Ēdolē svētku rotājumi uzstādīti gan pagasta centrā, gan kultūras nama skatlogos. Galvenie rotājumu elementi ir zaķi, olas, cālīši un pavasara ziedi.

5. aprīlī no11.00 līdz 13.00 – Lieldienu pastaigu taka ģimenēm pie kultūras nama ar radošām pieturām. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pie kultūras nama vadītājas.  

Gudenieki Lieldienas4

GUDENIEKOS

Gudeniekos Lieldienu gaidās zaķi sasēduši gan zālienā, gan ligzdiņās pie pagasta pārvaldes un kultūras nama. Tāpat svētku noskaņu šeit rada salidojušie krāšņie taureņi.

Ivande Lieldienas2

ĪVANDĒ

Īvandes pagastu svētkos apciemojis milzu zaķis, kurš līdz sev atnesis Lieldienu olas. Pie muižas atrodamas arī košas ligzdiņas ar olām.

Īvandē ģimenes aicinātas 4. aprīlī  visas dienas garumā šūpošanos Īvandes muižas parkā apvienot ar zīmējumu veidošanu uz bruģīša. Ar krītiņiem nodrošināsim. Zīmējumu autori saņems balviņas.

Kabile Lieldienas3

KABILĒ

Kabilē iedzīvotājus un garāmbraucējusi iepriecina lielformāta Lieldienu olas un omulīga zaķu ģimene, kā arī pavasarīgas kompozīcijas.

Kurmale Lieldienas2Priedaine Lieldienas4

KURMĀLĒ

Vilgāles centrs Lieldienām izrotāts ar tradicionālu šo svētku tematiku – zaķiem un olām.

Laidi Lieldienas2

LAIDOS

Laidu pagastu Lieldienu gaidās apciemojis zaķis, kurš priecājas par krāšņajiem pavasara ziediem. Kokos zaķis sakarinājis košas Lieldienu olas.

Padure Lieldienas3

PADURĒ

Padures pagasta pārvaldi Lieldienu laikā pārņēmuši dziedoši putniņi, kuri par savu mājvietu izvēlējušies skaistus putnu būrus, kas piestiprināti pie pārvaldes ēkas sienas. Turpat netālu gozējas zaķu ģimene un ligzdiņa ar olām, bet ar krāšņām Lieldienu olām izrotāti arī atsevišķi koki.

Padures pagasts aicina atpazīt putnu dziesmas! No 1. līdz 7. aprīlim dodies uz Padures pagasta pārvaldes ēku, ieklausies un atpazīsti piecas putnu dziesmas. Iesūti savus variantus uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai WhatsApp 28829988. Neaizmirsti norādīt savu vārdu un uzvārdu, spēles noslēgumā tiks izlozēts viens laimīgais, kurš tiks pie balvas no Z/S “Smilškalni” un Padures pagasta pārvaldes. Lai interesants un priecīgs šis svētku laiks!

 Pelci Lieldienas3

Pelci pastaigu taka

PELČOS

Pelču centrā uz Lieldienām ieradušies zaķi Fricis un Milda, ar kuriem var nofotografēties. Turpat netālu atrodas mazā bibliotēka, kurā lieli un mazi var atrast krāsojamās lapas, un mājās izkrāsot cik raibas vien vēlas un aizsūtīt kā sveicienu radiniekiem. Jaunizveidotajā pastaigu takā (braucot  virzienā uz Viduskurzemes pamatskolu-attīstības centru, ceļa labajā pusē būs norāde) var doties nelielā pastaigā un arī izpildīt dažādus Lieldienu uzdevumus: pacilpot kā zaķis, paripināt līdzpaņemtās olas un arī pašūpoties, lai vasarā odi nekož. Aicinām nedrūzmēties, ievērot divu metru distanci, kā arī izturēties saudzīgi pret dabu un neatstāt atkritumus.

Renda Lieldienas6Renda Lieldienas8

RENDĀ

Rendas centrā koši sakuplojušas atraitnītes un milzu pūpoli, rosās jautra zaķu ģimene, bet milzu ligzdā perē vista.

Rumba Lieldienas4

RUMBAS PAGASTĀ

Rumbas pagasta Ventas ciemu pie “Bukaišiem” svētkos rotā milzu ola un glīti zaļi, bet Mežvaldē pie bērnu rotaļu laukuma sastājuši Lieldienu zaķi ar košām puķu kabatām.

IMG 20210329 175356IMG 20210329 174613

SNĒPELĒ

Snēpelē ieradies Lieldienu zaķis, kurš atnesis sev līdzi krāšņas olas. Dobēs mājvietu atraduši zaķu mazuļi, bet savā ligzdā pie muižas iekārtojusies vistiņa.

Turlava Lieldienas4Turlava Lieldienas11

TURLAVĀ

Turlavas centru Lieldienu gaidās apciemojuši dažāda izmēra zaķi. Dažs sēž uz soliņa, cits atradis gardus burkānus, gozējas apstādījumos vai sargā ligzdiņu ar olām. Kultūras nama logos apskatāma zaķu portretu izstāde.

Varme Lieldienas14

VĀRMĒ

Arī Vārmē ciemojas dažnedažādi zaķi. Pagastu rotā arī lielformāta olas un pavasara ziedu kompozīcijas. Vārmē savu namu izdaiļošanā iesaistījušies arī iedzīvotāji.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav