Piemin komunistiskā genocīda upurus

Piemin komunistiskā genocīda upurus
Foto: Ričards Sotaks

Pieminot traģiskās mūsu valsts vēstures lappuses un 1949. gadā represijās cietušos, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, 25. martā, Kuldīgā, Pētera ielā pie piemiņas akmens individuāli ziedus nolika un svecītes aizdedza Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa un priekšsēdētājas vietnieks Viktors Gotfridsons, kā arī Kuldīgas novada politiski represēto biedrības vadītājs Uldis Jumiķis un biedrības biedri. Pie piemiņas plāksnes ikviens uz brīdi nodevās nelielam klusuma mirklim.

represetie 2021 2r

Kuldīgas novada politiski represēto biedrības vadītājs Uldis Jumiķis uzsver, ka ir ļoti nozīmīgi pieminēt traģēdijā zudušos cilvēkus: “Mums ir vajadzīgs atcerēties visus mūsu tuviniekus, kuri aizgāja mūžībā gan Sibīrijā, gan pie mums, Latvijā.” Tāpat U. Jumiķis aicina ikvienam ievērot pandēmijas laikā noteiktos ierobežojumus, lai nākotnē būtu iespēja atkal nāk kopā un atminēties, godināt aizgājējus: “Es aicinu ikvienu mēģināt nebūt lielā cilvēku plūsmā, jo vīruss izplatās, kad drūzmējamies. Par laimi, tikai viens no mūsu biedrības biedriem saslima un veiksmīgi izveseļojās. Taču ikvienam ir jādomā un jārūpējas par mūsu vecāko paaudzi. Iedrošinu mazāk satikties, ievērot noteikumus, un tad mēs visi kopīgi izturēsim šo laiku.”

Šogad aprit 72 gadi, kopš 1949. gada 25. martā uz Sibīriju un citiem PSRS reģioniem no toreizējā Kuldīgas apriņķa tika aizvesti aptuveni 2500 cilvēki.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav