9.Kuldīgas pusmaratona medaļā – Ventas rumba ar lecošām zivīm

Pirmo reizi Kuldīgas pusmaratona medaļā atainota pati slavenā Ventas rumba, informē Kuldīgas pusmaratona organizatore Saila Jansone.

Kuldīgas pusmaratona dalībnieki, kuri noskrien 21 km garo distanci, kopš sacensību pirmsākuma 2006. gadā, saņem īpaši kaldinātu medaļu. Arī šis gads nebūs izņēmums.

9. Kuldīgas pusmaratona medaļā, kuras dizaina autors ir Jānis Kozlovskis no SIA „Reklāmas Apgāds”, mākslinieciski attēlota Ventas rumba – platākais ūdenskritums Eiropā (249 m).

Ventas rumba ir dabisks ūdenskritums ap kuru izveidojušās virkne leģendu un vēsturisku notikumu. Hercoga Jēkaba izgudroto zivju ķeramo ierīču uz rumbas dēļ, Kuldīgu senatnē dēvēja par pilsētu, kur lašus ķer gaisā. Arī medaļā iestrādātas skaistas zivtiņas, kas lec virs rumbas. Pavasaros un rudeņos vareno ūdenskritumu cenšas pārvarēt laši un vimbas.

Ikvienu Kuldīgas pusmaratona dalībnieku aicinām pēc skrējiena izbaudīt rumbas vareno spēku, izmasējot nogurušo ķermeni, lai ātrāk atgūtu spēkus. Ūdens dziedējošā un relaksējošā iedarbība ir pierādīta jau izsenis. Arī fotogrāfijas no peldes Ventas rumbā vai pastaigas gar Eiropas platāko ūdenskritumu sagādās patīkamas atmiņas no Kuldīgā pavadītā laika.

Jāpiebilst, ka šogad sociālajos tīklos „Twitter”, „Facebook” un „Draugiem” izspēlējām konkursu, kurā aicinājām uzminēt šī gada medaļas mistēriju. Iedzīvotāju aktivitāte bija ļoti liela. Un lūk laimīgie uzvarētāji, kas atminēja, ka šī gada medaļu rotās Kuldīgas „pērle” – Ventas rumba. Pareizi atbildējušais un izlozes veiksmes luteklis „Facebook” ir Zane Inovska, „Draugiem” – Edgars Dzenis, bet „Twitter” – CampariXX. Par īpašā krekliņa ar jaunās medaļas dizaina uzdruku saņemšanu vērsīsimies pie uzvarētājiem ar personīgām ziņām.Paldies visiem par dalību! Turpiniet sekot jaunumiem un labas ziņas vēl būs!

Atgādinām, ka Kuldīgas pusmaratons notiks 9. augustā. Dalību skrējienam var pieteikt un ar nolikumu iepazīties www.kuldigas-pusmaratons.lv.

Sacensības organizē Kuldīgas novada sporta skola un Kuldīgas novada Dome.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav