Pašvaldība palīdz ugunsnelaimē cietušām ģimenēm

uguns
Publicitātes foto.

Kuldīgas novada pašvaldība sniegusi sākotnējo palīdzību divām ģimenēm Turlavas pagastā, kas iepriekšējā naktī cietušas ugunsgrēkā.

Vairāku dzīvokļu mājā dzīvojušas divas ģimenes ar bērniem un vēl divi cilvēki, no kuriem viens ugunsnelaimē diemžēl gājis bojā. No ugunsnelaimes izglābušies cilvēki palikuši bez iedzīves.

Viens no cilvēkiem, kas dzīvojis šajā mājā, atradis pajumti pie draugiem un no pašvaldības palīdzības šobrīd atteicies. Abas ģimenes ar līdzcilvēku palīdzību jau atradušas jaunus mājokļus turpat Turlavā. Vienai ģimenei dzīvojamo telpu piedāvājis darba devējs. Savukārt otrai ģimenei pašvaldība piedāvāja vienu no diviem tai piederošiem dzīvokļiem, bet ģimene izvēlējusies citu mājokli, ko ģimenei piedāvājusi kāda turlavniece.

Kuldīgas novada Sociālais dienests šodien abām ģimenēm jau ir izmaksājis pabalstu krīzes situācijā 250 EUR apmērā katrai, lai tās var segt savas pamatvajadzības. Pēc tam, kad pašvaldība no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta saņems aktu, kas apliecina ugunsnelaimes faktu, ģimenēm varēs izmaksāt stihiskās nelaimes krīzes pabalstu 500 eiro apmērā. Sociālie darbinieki arī piedāvās cietušajiem psiholoģisko palīdzību.

Turlavas pagasta pārvaldes vadītājs Mārcis Brantevics uzsver, ka ģimenes saņēmušas ārkārtīgi lielu atbalstu no līdzcilvēkiem – gan vietējie turlavnieki, gan cilvēki no citām vietām Latvijā un arī sociālie darbinieki aktīvi iesaistījušies, lai sagādātu ģimenēm nepieciešamo apģērbu, apavus un mēbeles. Lielākā daļa nepieciešamo lietu jau šodien sagādāts. Cilvēki, kuri vēlas sniegt palīdzību ugunsnelaimē cietušajām ģimenēm, aicināti vērsties pie Kuldīgas novada Sociālā dienesta Sociālo pakalpojumu nodaļas vadītājas Agneses Inapšas (tālr. 63323427, 27020739, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. )

Sociālie darbinieki ir sazinājušies ar bojā gājušā cilvēka radiniekiem, lai sniegtu atbalstu apbedīšanas organizēšanā un izdevumu segšanā.

Kuldīgas novada pašvaldība sirsnīgi pateicas ikvienam, kurš nepalika veinaldzīgs un palīdzēja ugunsnelaimē cietušajiem!

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav