Kuldīgas slimnīca uzņem apgriezienus – iegādātas modernas iekārtas un darbu sāk jauni speciālisti

Kuldīgas slimnīca būtiski turpina uzlabot vidi, iegādājoties modernas iekārtas, kā arī piesaistot jaunus un spējīgus speciālistus, kuru zināšanas, pieredze un motivācija ļauj profesionāli strādāt ar slimnīcas modernajām iekārtām un palīdzēt atveseļoties smagi slimiem pacientiem.

Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds uzsver, ka Kuldīgas slimnīcā jau iepriekšējos gados daudz paveikts, lai uzlabotu darba vidi medicīnas personālam, un šis gads nebūs izņēmums, turpinot iesāktos darbus. Kuldīgas slimnīcas valdes locekle un galvenā ārste Svetlana Serpāne papildina, ka vides uzlabošana ne vien veicina kolektīva saliedētību, bet ļauj sniegt augstāka līmeņa medicīnisko aprūpi Kuldīgas un citu novadu iedzīvotājiem. “Esam piesaistījuši jaunus speciālistus un medicīnas personālam palielinājuši atalgojumu. Veikti arī remontdarbi vairākās nodaļās, tai skaitā Dzemdību nodaļā,” paveikto uzsver S. Serpāne.

Galvenā ārste atzīmē, ka arī turpmāk slimnīca ies attīstības ceļu – saglabās un pilnveidos esošo neatliekamo un plānveida medicīnas pakalpojumu klāstu, centīsies piesaistīt medicīniskos darbiniekus, ieviest jaunus ambulatoros pakalpojumus, piemēram, neirologa, kardiologa, endokrinologa u.c. konsultācijas. Mērķis ir ne tikai palielināt plānoto operāciju skaitu dienā, izmantojot esošos resursus, bet ieviest arī jaunus operāciju veidus. “Plānojam attīstīt paliatīvās aprūpes dienestu – ambulatorās pieņemšanas un paliatīvās gultas stacionārā. Paliatīvās aprūpe ir visaptveroša to pacientu aprūpe, kuru izārstēšana vairs nav iespējama un kuru prioritāte ir sāpju un citu simptomu kontrole. Tāpat turpināsim sadarbību ar Liepājas reģionālo slimnīcu un ieviesīsim jaunas tehnoloģijas,” papildina ārste.

Šogad plānots izveidot jaunas telpas Hemodialīzes nodaļai.  Tās būs gaišākas un plašākas ar piecām hemodialīzes stacijām, kas dos iespēju apkalpot vairāk pacientu. Turpat būs paredzēta telpa atpūtai un atsevišķa telpa ģērbtuvei. “Vecajās telpās paplašināsim ginekologu ambulatoro pieņemšanu. Veiksim arī citus ēkas uzlabošanas darbus un sekosim līdzi jaunākajām tendencēm medicīnā, lai mēs varētu sniegt pēc iespējas labāku un kvalitatīvāku medicīnisko pakalpojumu,” par plāniem informē A. Rozenfelds.

Profesionāļu komandu papildina jauni speciālisti

No janvāra Anestezioloģijas un reanimatoloģijas nodaļā un Uzņemšanas nodaļā kā dežūranesteziologs galvenās ārstes Svetlanas Serpānes vadībā strādā ārste – stažiere Elza Apeināne. Šobrīd darbu Kuldīgas slimnīcā viņa plāno 1–2 diennaktis mēnesī, jo ikdienā laiks jāvelta arī rezidentūrai un citiem pienākumiem.

Jautāta par profesijas izvēli, E. Apeināne atbild, ka ar ārsta profesiju jau no mazotnes saskārusies ikdienā, jo mamma strādā par ģimenes ārsti. Taču lielā slodze un atbildība nav atturējusi no profesijas izvēles, bet gan devusi vēl lielāku motivāciju. Anesteziologa – reanimatologa specialitāte, viņasprāt, ietver vairākas medicīnas jomas un saskari ar ļoti dažādiem pacientiem un situācijām. Turklāt darbs Kuldīgas slimnīcā sagādā prieku, jo vide ir sakārtota un moderna. E. Apeināne: “Operāciju zālēs ir modernas anestēzijas iekārtas un monitori. Pieejams tāds medicīniskais aprīkojums, kas nav citās slimnīcās. Darbu atvieglo arī tas, ka neatliekamos gadījumos nepilnas stundas laikā ir pieejamas radioloģisko izmeklējumu atbildes, ko attālināti aprakstījis radiologs.” Rezidente uzsver, ka īpaši svarīga ir uzticama un zinoša komanda, kura saspringtos brīžos sniedz atbalstu, un Kuldīgas slimnīcas speciālisti esot tieši šāda komanda.


Elza Apeināne ir ārste – stažiere Anestezioloģijas un reanimatoloģijas nodaļā un dežūranesteziologs Uzņemšanas nodaļā. SIGNETAS LAPIŅAS foto.

Pagājušā gada nogalē darbu Anestezioloģijas un reanimatoloģijas nodaļā uzsāka Marita Kļaviņa – sertificēta anestēzijas, intensīvās terapijas un neatliekamās aprūpes māsa ar 25 gadu pieredzi. Ikdiena aizrit smagākajā no slimnīcas nodaļām, darbs ir intensīvs ar nepārtrauktu pacientu novērošanu. M. Kļaviņa atzīst, ka Kuldīgas slimnīcas darba vidē un ar kolektīvu strādāt ir viegli – nodaļas iekārtas un aprīkojums ir moderns, bet personāls – izpalīdzīgs un uz sadarbību vērsts. “Esam pakārtoti pacientam un viņa vajadzībām. Darbs notiek tikai komandā, tāpēc mūsu kopīgais mērķis ir darīt visu iespējamo, lai glābtu smagi slimus pacientus un palīdzētu ikvienam, kuram tas nepieciešams,” skaidro māsa un piebilst, ka lielākais gandarījums ikdienā ir pacienti, kuru veselības stāvoklis uzlabojas, kā arī ģimenes, kuras uztic piederīgos slimnīcas personālam un novērtē medicīnas darbinieku centienus palīdzības sniegšanā. “Reizēm pacientiem nepietiek tikai medikamentiem un mūsdienīgām slimnīcas iekārtām; nepieciešams arī emocionālais atbalsts, tāpēc komunikācija ir ļoti svarīga,” pieredzē dalās M. Kļaviņa.


Marita Kļaviņa Anestezioloģijas un reanimatoloģijas nodaļā darbu sāka pagājušā gada nogalē. Viņa ir sertificēta anestēzijas, intensīvās terapijas un neatliekamās aprūpes māsa ar 25 gadu pieredzi. SIGNETAS LAPIŅAS foto.

Pieņems pēdu speciālists

Savukārt no 11. marta divas reizes mēnesī slimnīcas telpās būs pieejams podologa, jeb ārstnieciskās pēdu aprūpes pakalpojums. Pēdu aprūpi par maksu veiks aprūpes māsa M. Kļaviņa. Pierakstīties pie speciālistes varēs pa tālruni 29283864. Līdz šim pakalpojums bija pieejams tikai diabēta slimniekiem, bet tagad tas būs pieejams ikvienam, kam nepieciešams ārstēt pēdu un nagu problēmas – ādas sabiezējumus, plaisas pēdu priekšējā daļā un papēžos, ieaugušus nagus, nagu formas un krāsas izmaiņas, varžacis, kārpas, čūlas, ādas un nagu sēnītes u.c.

Modernas iekārtas kvalitatīviem izmeklējumiem un ārstniecībai

Ginekoloģijas un dzemdību nodaļai iegādāta jauna planšetes tipa ultrasonogrāfijas iekārta, kas ir kompakta, pārvietojama, turklāt ultrasonogrāfijas ekrāns ir noņemams, un tas ļauj iekārtu pārnēsāt un strādāt no jebkuras telpas un vietas. Šādā veidā tās darbības laiks var būt līdz pat trīs stundām. Šāda iekārta slimnīcā līdz šim nav bijusi un izmeklējumi veikti ambulatorajā nodaļā, kas sarežģījis izmeklējumu gaitu, jo ultrasonogrāfijas izmeklējumus bija iespējams veikt tikai tad, kad ar to nestrādāja ambulatorās pieņemšanas ārsti.

Ultrasonogrāfijas iekārtu paredzēts izmantot Dzemdību nodaļā, lai analizētu augļa guļu un pozīciju, prognozētu dzemdību gaitu. Citās nodaļās to varēs izmantot visu profilu ātrākai diagnostikai neatliekamās situācijās, kā arī anestezioloģijā precīzākai manipulāciju veikšanai.


Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas vadītāja, ginekoloģe, dzemdību speciāliste Natālija Gailīte (priekšplānā) pastāstīja, ka nepieciešamība pēc iekārtas bijusi jau sen, lai darbs ritētu operatīvāk un produktīvāk. SIGNETAS LAPIŅAS foto.

Arī ambulatorās ginekoloģijas pieņemšanas kabinetā iegādāta ultrasonogrāfijas iekārta. Pacientes ne tikai no Kuldīgas, bet arī citām pilsētām ļoti novērtē to, ka jaunā iekārta atrodas pieņemšanas kabinetā, līdz ar to ultrasonogrāfisko izmeklējumu var veikt vielaikus ar apskati un uz konsultāciju nav jāpierakstās atkārtoti. Iekārtai ir augstākas kvalitātes izšķirtspēja, kas parāda attēlu no dažādiem apstarošanas leņķiem.

Jaundzimušo hiperbilirubinemijas ārstēšanai jeb dzeltes mazināšanai, kas radusies dēļ paaugstināta bilirubīna līmeņa mazuļa asinīs, iegādāta jauna intensīvās fototerapijas sistēma. Lai jaundzimušajam mazinātu dzelti, to ievieto fototerapijas iekārtā un aptuveni četras stundas dienā apstaro ar speciāliem gaismas viļņiem, kas palīdz no organisma izvadīt bilirubīnu. Vecā iekārta slimnīcai kalpoja ilgus gadus un bija morāli novecojusi, turklāt tajā mazulim bija jāguļ 24 stundas.


Ramona Irbe, Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļas neonatoloģe: “Lielākais ieguvums ir tas, ka mazulim fototerapijas iekārtā vairs nebūs jāguļ 24 stundas, kā tas bijis līdz šim. Jaunā iekārta mazuli apspīd visapkārt, tāpēc pietiks vien ar dažām stundām dienā.” SIGNETAS LAPIŅAS foto.

Viena no svarīgākajām medicīniskajām iekārtām, ko slimnīca iegādājusies, ir divas jaunas plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtas – viena lietojama pieaugušajiem un bērniem, bet otra paredzēta arī jaundzimušajiem. Tā palīdz glābt smagi cietušu vai kritiski slimu pacientu dzīvību, atjaunojot organismā dabisko elpošanu. Aparāts ir noderīgs elpošanas traucējumu gadījumos, kas radušies sirds vai plaušu mazspējas saasinājumā, dažādu veidu apziņas traucējumu situācijās – pēc galvas traumām, saindēšanās gadījumā, pēc hronisku slimību saasinājuma u.c. vai cilvēka atdzīvināšanas situācijā.


Jaunās plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtas Anestezioloģijas un reanimatoloģijas nodaļas speciālistiem jau vairākkārt bijušas noderīgas un palīdzējušas glābt cilvēku dzīvību, taču viņi pauž cerību, ka tās nāksies izmantot pēc iespējas retāk.  MARTAS RUŠMANES foto.

Vēl slimnīcā nomainītas piecpadsmit gadus kalpojušas anestēzijas darba stacijas, to vietā iegādājoties trīs jaunas. Operācijas bloka vecās iekārtas bija nokalpojušas gan morāli, gan fiziski. Jaunās anestēzijas iekārtas nodrošina lielāku pacientu drošību, precīzāku anestēzijas vadīšanu un novērošanu.

Terpijas un ķirurģijas nodaļās uzstādītas jaunas medicīnas personāla izsaukuma pogas. Tās paredzētas, lai pacienti ērtāk nepieciešamības gadījumā varētu izsaukt medmāsu. Līdzšinējā sistēma palātās kalpojusi vairāk nekā 15 gadus, turklāt nebija tik parocīga kā jaunā. Pacientu ērtībai tās būs ierīkotas pie gultas, līdz ar to viegli aizsniedzamas. Izsaukuma pogas būs izvietotas arī palātu labierīcībās. Nospiežot pogu, gaitenī un medicīnas personāla postenī saņems signālu un sistēmas ekrānā parādīsies, no kuras palātas un gultasvietas nāk signāls. Tāpat virs konkrētās palātas iedegsies gaismas signāls.

Projekta ietvaros iegādāti arī trīs procedūru galdi Bērnu nodaļā un Dzemdību nodaļā, termostats medicīnisko šķīdumu, gēla paliktņu un dvieļu sildīšanai un citas iekārtas.

Iekārtas iegādātas ar ERAF līdzfinansējumu. ERAF projekta “Tehnoloģiju iegāde SIA “Kuldīgas slimnīca” un SIA “Liepājas reģionālā slimnīca”, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti Kurzemes iedzīvotājiem” ietvaros Kuldīgas slimnīcai plānots iegādāties 151 iekārtu (t.sk. diagnostikas iekārtas un sistēmas, izmeklējuma galdus, pacientu ratus, gultas u.c. iekārtas 10 dažādām slimnīcas struktūrvienībām) par kopējo summu 1 247 489,50 EUR. No projekta uzsākšanas Kuldīgas slimnīca iegādājusies jau 12 iekārtas par summu 230 015 EUR (t.sk. PVN). Projekta ietvaros 85% ir ERAF līdzfinansējums, 9% valsts budžeta dotācija un 6% Kuldīgas slimnīcas finansējums. Projekts ilgs līdz 2021. gada nogalei.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Santa

    Paldies Kuldīgas slimnica... vienmer jus noverteju par cilvecigo attieksmi... turpuniet un nepazaudejiet to...

    12.02.2020 21:21:41