Kabilnieki piedalās ģimeņu asistentu apmācībās

Ir noslēgušās ģimeņu asistentu apmācības, kuras organizēja biedrība Māmiņu klubs „Pogas” projekta „Inovatīvs pakalpojums - ģimenes asistents” ietvaros. Apmācības tika organizētas gan Saldū, gan Skrundā – Saldū apmācītas 2 grupas, Skrundā 1, uz Saldu mācīties brauca arī asistenti no Kabiles.

Asistentu apmācība visām grupām notika pēc vienotas, iepriekš izstrādātas 40 stundu apmācību programmas. Programmu izstrādājuši 3 psihologi, kas paši arī vadīja apmācības. Nodarbību tēmas par dažādām dzīves situācijām, ar kurām ikdienā saskaras ikviena ģimene – pirmā palīdzība, stress, bērnu savstarpējās attiecības ģimenē, laika plānošanas prasmes, ģimenes budžeta plānošana, atkarības u.tml.

Apmācībās piedalījās 38 brīvprātīgie, kas turpmāk, projekta ietvaros, sniegs ģimeņu asistenta pakalpojumu tām ģimenēm, kurām sociālie darbinieki saskatīs asistenta pakalpojuma nepieciešamību. Plānots, ka asistenti ģimenes apmeklēs vismaz 2 reizes nedēļā.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projekta īstenošanas laiks no 2013. gada novembrim līdz 2015. gada oktobrim. Projekta kopējais finansējums Ls 38 444,47, programma līdzfinansē Ls 34600,02, līdzfinansējumu nodrošinās Saldus un Skrundas novada domes.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav