Tvīda braucienā Kuldīgā piedalās teju divsimt dalībnieku

tvida brauciens, kuldiga
Foto: Ieva Benefelde

25. maijā Kuldīgā pirmoreiz norisinājās senlaicīgo velosipēdu pasākums – Vislatvijas Tvīda brauciens, kas pulcēja teju divsimt dalībnieku. Šis bija jubilejas pasākums – tvīda brauciens notika desmito reizi.  

Pasākumu organizē Latvijas Veclaiku riteņu klubs. Brauciena ideja aizgūta no Londonas, kur pirmais šāds brauciens notika 2009. gadā. Iepriekšējie deviņi tvīda braucieni Latvijā aizvadīti Liepājā un Rīgā. Lai gan vairums no dalībniekiem piedalījušies arī iepriekšējos braucienos, tomēr šoreiz tajā piedalījās arī kupls skaits kuldīdznieku. Vairums no tiem arī atzina, ka šis brauciens varētu kļūt par labu tradīciju Kuldīgā. Dalībniekiem vajadzēja iekļauties attiecīgajā ģērbšanās stilā, lai pieskaņotos veclaicīgajiem divriteņiem. Vairums bija uzposušies pēc divdesmito un trīsdesmito gadu modes atbilstoši laikam, kad daudzi veclaicīgie velosipēdi saražoti. Pirms brauciena dalībniekiem bija iespēja piedalīties viktorīnā, parādot savas zināšanas par veclaicīgajiem divriteņiem.

Gandrīz 200 braucēji startēja pie Kuldīgas novada muzeja, tālāk virzoties pa Baznīcas un Liepājas ielu. Kopumā braucēji veica desmit kilometru lielu apli un pāri vecajam Ventas tiltam atgriezās Pilsētas dārzā. Pasākuma noslēgumā tika apbalvoti viskāršņāk tērptie braucēji, kuri vislabāk bija iekļāvušies pasākumam atbilstošajā vizuālajā tēlā. Visbeidzot, grupas “Keksi” pavadījumā dalībniekiem bija iespēja arī izdejoties. 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav