Ar iekšlietu ministru pārrunā drošības situāciju Kuldīgā

iekšlietu ministrija
Publicitātes foto.

Piektdien, 17. maijā, Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa Rīgā tikās ar Latvijas Republikas iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu un Valsts policijas priekšnieku ģenerāli Intu Ķuzi, lai pārrunātu nesenos notikumus Kuldīgā – ļaunprātīgu automašīnu aizdedzināšanu, kas izraisīja arī vecākās koka ēkas Kurzemē aizdegšanos.

Inga Bērziņa drīzu tikšanos ar ministru lūdza, jo 13. maija nakts notikumi satrauca iedzīvotājus un radīja plašu rezonansi vietējā sabiedrībā. Tikšanās laikā tika pārrunāta drošības situācija Kuldīgas pilsētā un novadā un potenciālās iespējas situācijas uzlabošanā.“Esam pateicīgi, ka iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens savā ļoti saspringtajā grafikā spēja atrast laiku, lai satiktos ar Kuldīgas novada pašvaldības vadību, un sarunā  pieaicināja arī Valsts policijas vadību. Vienojāmies kopīgi darīt visu iespējamo, lai notikušais noziedzīgais nodarījums tiktu pēc iespējas ātri atklāts. Iedzīvotāju un uzņēmēju drošība viennozīmīgi ir mūsu prioritāte,” pēc tikšanās sacīja pašvaldības vadītāja.

“Mēs esam informēti par šo notikumu, un pašlaik notiek apstākļu izmeklēšana,” tikšanās laikā uzsvēra iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens. Vienlaikus ministrs arī norādīja, ka nepieciešamības gadījumā tiks lemts par drošības pasākumiem.

“Vēlos akcentēt, ka iedzīvotājiem nav pamata satraukumam. Par konkrēto notikumu ir uzsākts kriminālprocess un ir arī notikušā versijas,” uzsvēra Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Kā jau iepriekš ziņots, 2019. gada 13. maijā ap plkst. 3.00 Kuldīgā praktiski vienlaikus aizdegās un ar lielu liesmu dega divas vienam uzņēmējam piederošas automašīnas. Abas automašīnas atradās Kuldīgas vecpilsētā, kam ir liela arhitektoniska un vēsturiska vērtība, turklāt vienas no automašīnām degšanas rezultātā aizdegās ēka Baznīcas ielā 7, kas ir vecākā koka ēka Kurzemē. Divas Ciņu ģimenei piederošas automašīnas tai pašā naktī tika aizdedzinātas arī Sabilē.

Ugunsnelaimi Kuldīgā pirmie pamanīja Kuldīgas novada pašvaldības policijas kārtībnieki, kuri nekavējoties izsauca Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Valsts policiju. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ieradās operatīvi un ugunsgrēku nodzēsa. Izskatot Kuldīgas pilsētā uzstādīto video novērošanas kameru ierakstus, rodas pamatotas aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu. Pašvaldības policija nekavējoties izsniedza video novērošanas ierakstus Valsts policijai noziedzīgā nodarījuma izmeklēšanai.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • Deputāts Normundam.

  Nejoko daudz, priekšsēdētāja ironiju neuztver, viņa šo sapratīs kā atbalstu.

  18.05.2019 19:19:00
 • Normunds

  Paldies, Inga!Mēs Tevi mīlam!Tagad naktī varēšu saldi gulēt!Vēlreiz, paldies!

  18.05.2019 12:12:27
 • Bosse

  Kāpēc Bērziņa uzreiz neaizskrēja uz ASV vēstniecību, kad Kuldīgā FIB mūsu čaļus savāca? Tas arī "satrauca iedzīvotājus un radīja plašu rezonansi vietējā sabiedrībā". Kaut kā nav atmiņā, ka liela novada vadības interese būtu bijusi par citiem novadā veiktiem noziegumiem. Un ēka Baznīcas ielā 7 izskatās tikai apkūpējusi, bet ne degusi, tas vairāk izskatās pēc krāsu sabiezināšanas. Vai varētu būt, ka Bērziņai šoreiz aizķerta kāda dziļāka stīga? Bet varbūt pie vainas apkūpējušais Gotfritsona dzīvoklis?

  17.05.2019 18:18:33