Senioru skolas dalībnieki ekskursijā pa Kuldīgu

senioru skola
Foto: Kristīne Duļbinska

14. un 16. maijā Kuldīgas Senioru skolas dalībnieki kuplā skaitā izmantoja iespēju doties ekskursijā pa Kuldīgu novada Domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas vadībā, apskatot attīstības projektu ietvaros sakārtotās un jaunbūvētās ielas un ceļus, izveidotās pastaigu takas un pat kulturālo kartupeļu lauku, kas tapis sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli”.

Ekskursijas laikā I. Bērziņa senioriem pastāstīja par plānotajiem ieguldījumiem skolās, ielās, dažādu ēku sakārtošanā un pārbūvē, kā arī atbildēja uz neskaitāmiem jautājumiem par visdažādākajām tēmām. ar tūrisma nozares attīstību pastāstīja šīs jomas eksperts Artis Gustovskis, bet ekskursijas noslēgumā uz jautājumiem atbildēja arī Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns un SIA "Kuldīgas komunālie pakalpojumi" valdes priekšsēdētājs Pēteris Gobzemis.

Senioriem bija ekskluzīva iespēja paviesoties uzņēmuma SIA “Stiga RM” bērza saplākšņa ražotnē un uzzināt vairāk par tās darbību. Ražotni senioriem laipni izrādīja uzņēmuma attīstības direktors Viesturs Krēvics.

Tāpat ekskursijas dalībnieki apmeklēja Senioru dienas centru, kas atklāts šogad februārī un kur Latvijas Samariešu apvienība sadarbībā ar Kuldīgas novada Sociālo dienestu piedāvā senioriem, kam nepieciešama uzraudzība, sociālā aprūpe un rehabilitācija sociālo prasmju un kognitīvo spēju saglabāšanai, iespēju pavadīt laiku speciālistu vadībā. Viesus uzņēma un uz viņu jautājumiem atbildēja Latvijas Samariešu apvienības Kurzemes nodaļas vadītāja Lolita Grīnvalde kopā ar dienas centra vadītāju Antu Anševicu.

Vizītes noslēgumā ekskursijas dalībnieki apskatīja Kuldīgas restaurācijas centra jaunās telpas un uzzināja par centra darbu un sniegtajiem pakalpojumiem. Viesus uzņēma restaurācijas centra vadītāja Ilze Zariņa un restauratori Jānis Mertens un Agris Zingbergs. Tāpat seniori paviesojās Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā, kur no Jutas Kasakovskas uzzināja vairāk par galerijas darbu, pašlaik redzamo un nākamo plānoto izstādi.

Paldies Kuldīgas senioru skolas vadītājai Rutai Orlovai par ieguldīto darbu ekskursijas sekmīgā norisē un ikvienam ekskursijas dalībniekam par izrādīto interesi! 

FOTOGALERIJA

 

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav