Par godu Imantam Ziedonim Kuldīgā radīts kulturālo kartupeļu lauks

Imants Ziedonis, Kuldīga, kartupeļi
Foto: Alans Perševics

6. maijā Kuldīgā, Pārventas parkā, sadarbojoties Kuldīgas novada pašvaldībai un Imanta Ziedoņa fondam “Viegli”, tapa īpašs kulturālo kartupeļu lauks, kas veltīts dzejnieka Imanta Ziedoņa darbam “Kurzemīte”. Kartupeļi augot varēs klausīties izveidoto Kartupeļu lauka radio. Interesanti, ka netālu no Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektores Ilzes Dambītes-Dambergas vecvecāku saimniecības “Vecdambji”, savulaik dzejnieks piedalījās talkā pirms došanās izzināt Kurzemi un rakstīt grāmatu “Kurzemīte”.

Uz svinīgo kartupeļu stādīšanu un lauka atklāšanu bija ieradušies Latvijā labi zināmie mūziķi un fonda “Viegli” biedri Renārs Kaupers un Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora). Tāpat kartupeļu talkā piedalījās Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa un izpilddirektore Ilze Dambīte-Damberga, deputātes Baiba Mikāla un Inese Astaševska, Artis Gustovskis, Kuldīgas Jauniešu mājas jaunieši un pašvaldības darbinieki. Vispirms fonda “Viegli” radošo projektu vadītājs Emīls Lukjanskis visiem lika izspēlēt īpašu kartupeļu spēli, kurā ar dažādām kustībām un vārdiem bija jāizdzīvo dažādās kartupeļu augšanas stadijas. Tikmēr Inga Bērziņa svinīgajā uzrunā uzsvēra, ka ir svarīgi atcerēties mūsu kartupeļu stādīšanas tradīcijas, kā arī to, ka kartupeļu augšanas process var būt gana skaists, tiem ziedot dažādas krāsās: “Kāpēc mēs nolēmām iesaistīties? Mums patīk trakas idejas, un mēs vēlamies padarīt Kuldīgu un Latviju skaistāku. Kuldīgā, skaistākajā Latvijas pilsētā, šāds kartupeļu lauks piestāvēs.”

Mūziķis Renārs Kaupers par godu laukam norunāja Imanta Ziedoņa dzejoli, kas veltīts kartupeļu tematikai, kā arī pastāstīja par fonda “Viegli” vēsturi. “Lai dzīvo trakas idejas, lai dzīvo radošums un tautsaimniecība,” ar nelielu humora devu sacīja mākslinieks. Savukārt fonda “Viegli” līdzdibinātāja Žaneta Grende uzsvēra, ka bez līdzcilvēku atbalsta iecere nebūtu realizējusies: “Mīļie draugi, es no sirds esmu pateicīga par to, ka jūs šim brīnumam ļāvāties. Paldies Kuldīgas Domes cilvēkiem par ieguldīto darbu.”

Pēc svinīgajām uzrunām uzaicinātie visi sadalījās grupās. Viena grupa bija atbildīga par kartupeļu lauka vagu uzrakšanu, cita – par stādīšanu, vēl kāda grupa gādāja par izveidoto Ziedoņa bibliotēkas ceļojošo lasītavu, tikmēr citi devās uz nelielo virtuvi, gādājot par dalībnieku labsajūtu. Kulturālo kartupeļu lauks radīts īpašā rakstā, pretēji klasiskajām kartupeļu stādīšanas tradīcijām. Laukā tika iestādīti divu šķirņu – “Magdalēna” un “Brasla” – kartupeļi, tie ziedot veidos īpašu krāsu salikumu. Kartupeļu lauka raksta idejas autori ir mākslinieki Voldemārs Johansons un Velga Vītola. Lauku apart, kopt un rūpēties par to, lai kartupeļi ne tikai zied, bet arī vairojas, uzņēmušies uzņēmuma “Amazone grupa” darbinieki.

Dienas otrajā pusē neformālā gaisotnē Kuldīgas Jauniešu mājā norisinājās koncerts, kurā muzicēja Renārs Kaupers, Goran Gora, kā arī Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra muzikāli radošās studijas “Mona” jaunieši.

Par godu kartupeļu laukam izveidotais Kartupeļu lauka radio, un tas ir dzirdams interneta vietnē https://fondsviegli.lv/lv/radiokā arī to drīzumā varēs klausīties, lejupielādējot iOS vai Android sistēmu lietotnēs.Ap kartupeļu lauku norisināsies dažādi radoši mākslas un mūzikas pasākumi, jūlijā notiks īpašs kartupeļu apdziedāšanas koncerts.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav