Pašvaldības policija uzsāk patrulēšanu ar velosipēdiem

Kuldīgas novada Pašvaldības policija, velosipēdi, velopatruļa
Foto: Kārlis Komarovskis

Kuldīgas novada Pašvaldības policija uzsākusi patrulēšanu pilsētā ar velosipēdiem, tādējādi saudzējot vidi un efektīvāk nodrošinot sabiedrisko kārtību.

Sabiedriskās kārtības nodrošināšana

Kuldīgas novada Pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns uzsver, ka patrulēšana ar velosipēdiem tiek atjaunota pēc ilgāka pārtraukuma: “Velopatruļa pievērsīs uzmanību cilvēkiem, kuri publiskā vietā lieto alkoholu vai ir tā reibumā. Policisti izbraukās parkus, estrādi, pastaigu taku, Mārtiņsalu un Liepājas ielu, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību.” Plānots, ka labos laikapstākļos policisti velopatruļās dosies katru dienu. K. Šabāns atzīst, ka velopatrulēšanas laikā daudz sīkāk un precīzāk iespējams fiksēt un novērst likumpārkāpumus. Ja velopatrulēšana turpmāk vainagosies ar labiem rezultātiem, nākotnē pašvaldības policija cer iegādāties elektriskos divriteņus.

Saimniekiem ir jāsavāc aiz saviem suņiem

Tāpat K. Šabāns informē, ka pašvaldības policija īpašu uzmanību pievērsīs suņu īpašniekiem, kuri aiz saviem četrkājainajiem draugiem nesavāc fēces. Likums paredz, ka suņu īpašniekiem fēces jāsavāc, jāievieto maisiņā un jāizmet atkrituma urnā.  Lai cīnītos ar negodprātīgiem suņu īpašniekiem, policijas priekšnieks aicina iedzīvotājus ziņot par pārkāpumiem, sūtot fotoattēlu “Whatsapp” aplikācijā uz Kuldīgas novada Pašvaldības policijas patruļas tālruni 28881288. K. Šabāns informē, ka sākotnēji likumsargi nekārtīgajiem suņu īpašniekiem izteiks brīdinājumu, bet atkārtotu pārkāpumu gadījumā pienāksies administratīvais sods no septiņiem līdz 350 eiro.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Poloxists

    Interesanti, ko darīs velo polixisti, ja jā aiztur persona vai vairākas personas? Jums ir otra piesedzošā ekipāža?

    26.04.2019 8:08:24