Sākta L. Paegles un Jelgavas ielas pārbūve

Jelgavas ielas. shēma, Kuldīga

SIA “Saldus ceļinieks” sācis būvdarbus L. Paegles ielā no Dzirnavu ielas līdz Mucenieku un Jelgavas ielas krustojumam un divos Jelgavas ielas posmos: no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta līdz Mucenieku, Jelgavas un L. Paegles ielas krustojumam un no Graudu ielas krustojuma līdz Ganību ielai. Šie ielu posmi slēgti autotransporta satiksmei.

Tā kā pa Jelgavas ielu kursē sabiedriskais transports, tā maršrutā ieviestas izmaiņas – remontdarbu laikā no aprīļa otrās nedēļas sabiedriskais transports (maršruti Mežvalde – Priedaine un Virka – Pelči) apbrauks satiksmei slēgto Jelgavas ielas posmu pa Adatu, Sūru un Stacijas ielu, neapkalpojot pieturas pie Kuldīgas Centra vidusskolas, kultūras centra un  jauniešu mājas, bet pietura Mucenieku ielā pie veikala “Maxima” būs pārcelta pie veikala “Rimi” pirms krustojuma ar Adatu ielu.

Apbraucot būvdarbu dēļ slēgtos ielu posmus, autovadītājiem jāvadās pēc uzstādītajām ceļazīmēm un satiksmes organizēšanas shēmas. Aktuālo informāciju par satiksmes slēgšanu un apbraukšanas maršrutiem var atrast mājaslapā www.kuldiga.lv . Šī satiksmes organizācijas shēma būs spēkā visu 2019. gadu. Tā var tikt precizēta atkarībā no būvdarbu gaitas.

“Turpmākos divus gadus mums nāksies izmantot apbraukšanas ceļus vai paiet nedaudz tālāk ar kājām līdz autobusa pieturai. Neērtības noteikti visvairāk izjutīs slēgtajos ielas posmos dzīvojošie, taču kopā ar būvniekiem centīsimies gādāt par piekļūšanu īpašumiem, cik vien tas būs iespējams. Apjomīgi būvdarbi vienmēr sagādā neērtības, taču aicinu būt saprotošiem un atcerēties, ka šīs grūtības ir pārejošas un to rezultāts – sakārtotas ielas, kuru remontu daudzi ar nepacietību gaida – būs tā vērts,” uzsver Kuldīgas novada Domes priekšsēdētājas vietnieks Viktors Gotfridsons.

Aicinām pārbūvējamajos ielas posmos dzīvojošos cilvēkus nesatraukties par malkas vai citu lielāku pirkumu piegādi saviem īpašumiem, lūdzot vienlaikus sazināties ar būvuzņēmēja pārstāvi SIA “SC Kuldīga” vadītāju Jāni Jansonu (tālrunis 29442674) vai atbildīgo par satiksmes organizāciju būvdarbu laikā Uldi Rebaini (tālrunis 29391917), lai precizētu iespējamos piegādes laikus un saskaņotu tos ar būvdarbu norisi. Kā jau iepriekš ziņots, 2018. gada oktobrī Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa un SIA “Saldus ceļinieks” valdes loceklis Gints Karols parakstīja līgumu vairāku nozīmīgu Kuldīgas ielu posmu pārbūvi Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta “Kuldīgas pilsētas dienvidu daļas degradēto teritoriju infrastruktūras sakārtošana uzņēmējdarbības attīstībai” Nr. 5.6.2.0/17/I/018 ietvaros. Tas paredz, ka būvdarbus veiks Leona Paegles ielas posmā no Raiņa ielas līdz Dzirnavu ielai, Mucenieku ielas posmā no Dzirnavu ielas līdz Jelgavas ielai, Skrundas ielas krustojumā ar Jelgavas ielu, Jelgavas ielas posmā no Mucenieku ielas līdz Ganību ielai un Graudu ielas posmā no Jelgavas ielas līdz Ganību ielas aplim.

Apjomīgā projekta kopējās plānotās izmaksas ir gandrīz 4,5 miljoni eiro, ieskaitot PVN. 75% no projektam nepieciešamajiem līdzekļiem jeb 3,2 miljonus eiro nodrošinās Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), no valsts budžeta atvēlēti 326 tūkstoši eiro, bet pašvaldība ielu tīkla uzlabošanā ieguldīs gandrīz 850 tūkstošus eiro.

Plānots, ka būvdarbi norisināsies 15 mēnešus, neskaitot iespējamos tehnoloģiskos pārtraukumus. Būvdarbus SIA “Saldus ceļinieks” veiks pēc SIA “Belss” izstrādāta būvprojekta, būvuzraudzību nodrošinās SIA “ FIRMA L4”.

Projekts tiek īstenots saskaņā ar Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2014.–2020. gada plānošanas perioda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 5.6.2. specifiskā atbalsta mērķa “Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām” ietvaros noslēgto līgumu “Kuldīgas pilsētas dienvidu daļas degradēto teritoriju infrastruktūras sakārtošana uzņēmējdarbības attīstībai” Nr. 5.6.2.0/17/I/018.

Projekta mērķis ir Kuldīgas pilsētas dienvidu daļas degradētās teritorijas revitalizācija atbilstoši pašvaldības attīstības programmai, izbūvējot nepieciešamo infrastruktūru videi draudzīgai un vides ilgtspēju veicinošai izaugsmei un jaunu darba vietu radīšanai. Īstenojot projektu, tiks uzlabota satiksmes un ūdenssaimniecības infrastruktūra, veicinot teritorijas pieejamību un apkalpi.

JELGAVAS IELAS SHĒMA
 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • endijs

  kapec ir jataisa ka cilveki nevar tikt uz noradito vietu

  10.04.2019 10:10:22
 • Smba

  Paldies, beidzot kaut kas konkrētāks.

  04.04.2019 15:15:16
 • Kuldīgas novada pašvaldība

  Labdien! Skrundas ielā ceļazīmes, kas aizliedz apstāties un stāvēt ielas malās, novietotas, jo saistībā ar Jelgavas ielas pārbūvi šajā ielas posmā palielināsies transporta noslodze un šo ielu izmantos materiālu piegādei būvobjektā. Ņemot vērā ielas platumu un smagā transporta gabarītus, aizliegums apstāties un stāvēt palīdzēs nodrošināt netraucētu materiālu piegādi un izvairīties no tā, ka kāda no stāvošajām automašīnām tiek sabojāta. Taču arī pirms būvdarbu uzsākšanas tika saņemtas šeit dzīvojošo cilvēku sūdzības par to, ka novietoto automašīnu dēļ viņi nevar iebraukt/ izbraukt no saviem iekšpagalmiem.

  04.04.2019 14:14:34
 • Iedzīvotājs

  Labdien! Sakiet lūdzu kāpēc uz Skrundas ielas nedrīkst apstāties un stāvēt .Saliktas zīmes ielas garumā. Varbūt tomēr vakaros var atļaut iedzīvotājiem novietot a/m, ir taču iespēja uzlikt papildzīmes par darba laiku, kad ielai ir jābūt brīvai.

  04.04.2019 12:12:17
 • Kuldīgas novada pašvaldība

  Labdien!
  Atbildot uz jautājumu par piekļūšanu īpašumiem un malkas pievešanu pārbūvējamajos ielas posmos, skaidrojam, ka būvfirma SIA “Saldus ceļinieks” darbus veiks pa posmiem. Vispirms visa pārbūvējamā ielas posma garumā tiek noņemts segums, tad pa aptuveni 30 m gariem posmiem raks tranšejas inženierkomunikāciju ieguldīšanai un pēc komunikāciju ievietošanas nosegs tās ar granti. Seguma virskārtu uzklās darbu noslēgumā. Darbi Jelgavas ielas posmā no Graudu ielas krustojuma līdz Ganību ielai sāksies no Graudu ielas puses un turpināsies virzienā uz centru, otrajā Jelgavas ielas posmā – no VUGD ēkas virzienā uz centru līdz krustojumam ar L.Paegles un Mucenieku ielu, bet L. Paegles ielā – virzienā no Dzirnavu ielas uz kultūras centra pusi.
  Ir grūti precīzi pateikt, cik ilgi norisināsies darbs konkrētajos posmos, tāpēc nevaram nopublicēt precīzu darbu grafiku. Taču būvuzņēmēja pārstāvis SIA “SC Kuldīga” vadītājs Jānis Jansons aicina pārbūvējamajos ielas posmos dzīvojošos cilvēkus nesatraukties par malkas vai citu lielāku pirkumu piegādi saviem īpašumiem, lūdzot vien laikus sazināties ar viņu (tālrunis 29442674) vai atbildīgo par satiksmes organizāciju būvdarbu laikā Uldi Rebaini (tālrunis 29391917), lai precizētu iespējamos piegādes laikus un saskaņotu tos ar būvdarbu norisi.
  Atvainojamies par sagādātajām neērtībām un aicinām uz sadarbību!

  04.04.2019 11:11:50
 • Arī iedzīvotājs - Simbai

  Paldies par komplimentiem un epitetiem, bet nevajag jau par visiem spriest pēc sevis :) Tā vien liekas, ka Jūs vienīgais (-ā) dzīvojat ēkā ar malkas apkuri, bet visi pārējie no tā nekā nejēdz. Labs saimnieks [spriežu pēc sava vectēva un tēva, jo viņi man ir bijuši labākais piemērs] malku gādā laikus un, lai cik šaura būtu tā vieta, kur malku uzglabāt, to smuki saliek strēķīšos, kur tā izžūst, pirms to lieto kurināšanā. Jā, tas nozīmē, ka jādomā uz priekšu. Manam vectēvam vienmēr bija krājums gadiem diviem trim uz priekšu. Un nekad nebija jākurina ar slapju un kādam jāžēlojas.

  04.04.2019 8:08:27
 • Kuldīdzniece

  Cik var pukstēt! Kad ir slikti ceļi tad pukst un vaid, ka nevar pabraukt, tagad, kad viss notiek nu sākas vaimanāšana! Gan jau dažus metrus varēs apbraukt kaut kur riņķī lai piebrauktu pie mājas! Kājas arī var vairāk pakustināt, lai pastaigātu! Pakaļas mazākas paliks! Mūžigie matu skaldītāji te ņemas un burkšķ! To malku tak ar varēs atvest

  03.04.2019 22:22:20
 • Simba - iedĪvotājam no domes

  Ja raksti tādas glupības, tad pasaki vai var kurināt malku pa taisno no meža un kāda ir kuba cenas atšķirība sausai un slapjai malkai. Jaunu malku var vest tad kad beidzas sezona un ir kur to salikt. Ja sēž siltā domes kabinetā tad jau to var nezināt. Un izskatās, ka iedzîvotāji ziemā dabūs kurināt ar dārgo malku. Ja vien tā nebūs jānes uz pleciem.

  03.04.2019 16:16:31
 • Arī iedzīvotājs

  Šajā pašā rakstā pievienotajā shēmā ir atbildīgā cilvēka telefons:
  ATBILDĪGAIS PAR SATIKSMES ORGANIZĀCIJU OBJEKTĀ: Uldis Rebainis tel.: 29391917
  Droši vien, ja ir vēlēšanās zināt par katru konkrētu māju, kad pie tās raks, jāzvana šim atbildīgajam. Bet, kas attiecas uz malkas sagādi, ja zinājāt, ka raks, kā ar opciju rudenī/ ziemā malku pasūtīt? Vai tad malku no meža piegādā tikai vasarā? Esmu pasūtījis arī ziemā.

  03.04.2019 13:13:33
 • Simba

  Lūgums norādīt kur bija publicēts kādos laikos nevarēsim tikt pie saviem īpašumiem. Jelgavas ielas īpašumiem no otras puses piebraukt nevar, bet malka jāgādā un arī citi darbi jāplāno. Un nav arī telefons pa kuru zvanīt, ja rodas kādi jautājumi. Ziņa "mēs esam noslēguši līgumu unraksim" atbildes uz to nesniedz.

  03.04.2019 13:13:15
Skatīt vēl