Nekustamā īpašuma nodokli varēs apmaksāt arī “Maxima” kasēs

nin
Foto: Ieva Benefelde

Kuldīgas novada pašvaldība parakstījusi sadarbības līgumu ar kompāniju “Sollo LV”, kas lielveikala “Maxima” kasēs nodrošina iespēju norēķināties par nekustamā īpašuma nodokli. Komisijas maksa par vienu darījumu būs 0,50 EUR.

Tomēr sistēmas izstrādātāji jau laikus brīdina par diviem būtiskiem faktoriem. Pirmkārt, noskenējot maksājuma svītrkodu, kasē automātiski parādīsies visa gada apmaksājamā summa. Iedzīvotājam jādara kasierim zināms, cik lielu summu vēlas maksāt – visu summu pilnībā vai arī paša izvēlētu summu, lai kasieris varētu maksājamo summu izmainīt. Ja kļūdas pēc nāksies samaksāt par visu gadu, būs ārkārtīgi sarežģīti pārmaksāto naudu atgūt. Otrkārt, kasēs var veikt skaidras naudas maksājumu, kas nav lielāks par 1000 EUR.  

Atgādinām, ka “Maxima” kasēs var apmaksāt arī SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” un SIA “Kuldīgas siltumtīkli” rēķinus, kā arī Kuldīgas novada pašvaldības izrakstītos nomas rēķinus, uz kuriem uzdrukāts svītrkods.

Nodokļa atvieglojumi dažādām iedzīvotāju grupām

Atgādinām, ka dažādām iedzīvotāju grupām pienākas nekustamā īpašuma atvieglojumi. 50% atlaide pienākas ģimenēm, kurās ir trīs vai vairāk bērnu līdz 24 gadu vecumam, kuri iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību. Tāpat nodokļa atvieglojumus iespējams saņemt par zemi, kas tiek izmantota publiskā lietošanā kā atpūtas zaļā zona, un zemi, kur atrodas pašvaldībai vai tās kapitālsabiedrībai piederoši maģistrālie komunikāciju tīkli.

Kuldīgas vecpilsētas teritorijā par zemi, ēkām, būvēm iespējams saņemt nodokļa atvieglojumus, ja īpašnieks ir veicis jumta vai fasāžu atjaunošanas darbus, sakārtojis pilsētas infrastruktūru vai publiski pieejamu pagalmu.

Atbalstot uzņēmējdarbību, nodokļa atvieglojumus iespējams saņemt īpašumam, kurā ieguldītas investīcijas uzņēmējdarbības veikšanai atbalstāmajās nozarēs vai radītas jaunas darba vietas. Lai saņemtu iepriekšminētos nodokļa atvieglojumus, nodokļa maksātājam jāvēršas pašvaldībā ar iesniegumu par atvieglojuma piešķiršanu.

Mudina pieteikties paziņojumam e-pastā

Aizvien vairāk iedzīvotāju izmanto iespēju nodokļu maksāšanas paziņojumu saņemt e-pastā un par nekustamā īpašuma nodokli norēķināties ar internetbankas starpniecību. Pieteikties paziņojuma saņemšanai e-pastā un norēķināties par nekustamā īpašuma nodokli var portālā www.e-pakalpojumi.lv sadaļā “Nekustamais īpašums”. Paziņojumam e-pastā var pieteikties, arī sūtot e-pasta ziņojumu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , norādot īpašuma adresi un e-pasta adresi, uz kuru klientam sūtīt paziņojumu.

Samaksāt internetā – lētāk

Visērtāk un lētāk ir maksājumus veikt internetbankā, jo lielākoties internetbankas pārskaitījumi ir bez maksas vai par salīdzinoši nelielu komisijas maksu. Ja trūkst zināšanu un prasmju internetbankas lietošanā, aicinām  iedzīvotājus, bet jo īpaši seniorus doties uz Kuldīgas Galveno bibliotēku vai sava pagasta bibliotēku, kur bibliotekāres palīdzēs iemācīties samaksāt gan šo, gan citus rēķinus.

< SKATĪT AKTUALITĀTES