Kuldīgā norisinājies septītais koktēlniecības plenērs

Foto: Eduards Dambergs

No 10. līdz 13. maijam Kuldīgā jau septīto gadu notika par tradīciju kļuvušais starptautiskais koka skulptūru izgatavošanas plenērs, ko organizē Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums.

Šī gada plenēra tēma bija „Brīvības mīlestības vārdā”, kas veltīta Latvijas simtgadei. Šogad tajā savas amata prasmes un profesionālo varēšanu demonstrēja dalībnieki no Vācijas un Somijas skolām, kā arī audzēkņi no Garkalnes mākslas vidusskolas ar metāla kalumiem, Ogres tehnikuma bijušie skolotāji, Rīgas amatniecības vidusskolas bijušie absolventi un piecas Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma komandas.

Skolotāji un audzēkņi strādā kopā ne tikai skulptūru izgatavošanā, bet arī pieredzes apmaiņā. Plenēra laikā notika arī skolotāju meistarklase, visas komandas devās svētku gājienā, bet pasākums noslēdzas 13. maijā Oskara Kalpaka muzejā „Airītes”. Šogad plenēra organizatori visas izveidotās skulptūras dāvina muzejam kā veltījumu valsts simtgadei. Iepriekšējā gadā darinātās skulptūras nonāca Latvijas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, lai iepriecinātu tur nonākušos bērniņus un dotu viņiem atveseļošanās spēku.

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma direktore Dace Cine pastāstīja: „Plenēru aizsākām rīkot, jo mūsdienās skolēniem arvien mazāk saista kokapstrāde un galdniecība, darbs ar koku, bet vairāk – autotransports, IT un tūrisma nozares. Lai piesaistītu un mudinātu jauniešus iemīlēt Latvijas kokus, ieraudzīt tajā ne tikai mēbeli, bet arī materiālu, ar kuru ir labi strādāt, sākām rīkot šādus plenērus”. Direktore pauda prieku par lielo dalībnieku atsaucību, jo sākotnēji necerēja, ka taps tik brīnišķīgi darbi un plenērs kļūs starptautisks. Citu valstu komandas plenērā piedalās jau trešo gadu.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav