Iepazīst šī gada skaistākos dārzus

Foto: Kristīne Duļbinska

Ar mērķi sekmēt pilsētvides sakopšanu, veicināt kārtību individuālo un pašvaldības māju, iestāžu, sabiedrību, organizāciju, uzņēmumu, tirdzniecības un pakalpojumu objektu teritorijās, kā arī motivēt iedzīvotājus piedalīties pilsētas sakopšanā pašvaldība arī šovasar rīkoja konkursu “Skaistākais Kuldīgas dārzs un sakoptākā teritorija 2015”.

Kuldīgas pilsētā esošie īpašumi vērtēja 4 kategorijās – skaistākais Kuldīgas dārzs, sakoptākais daudzdzīvokļu māju pagalms, sakoptākais uzņēmums Kuldīgas pilsētā un skaistākais gaisa dārzs. Pretendentu uz apbalvojumiem bija pietiekami daudz. Žūrijas komisija novērtēja kuldīdznieku rūpes par saviem īpašumiem un to izdaiļošanu ar apstādījumiem, kur to atļauj teritorija, un skaistiem gaisa dārziem tur, kur iespējas ir ierobežotākas.

Savu īpašumu konkursiem pieteikt var pats gan tā saimnieks, gan citi, taču pieredze rāda, ka visbiežāk pretendentus konkursam piesaka citi cilvēki – radi, draugi, kaimiņi vai pat garāmgājēji, kuri novērtējuši dārza skaistumu un teritorijas  sakoptību, saimnieka ieguldīto darbu un pūles.

Konkursa rezultātus paziņos un uzvarētājus sveiks 3. oktobrī Hercoga Jēkaba gadatirgus laikā.


Kafejnīcas “Pagrabiņš” īpašnieki ik gadu apmeklētāju un garāmgājēju priekam sarūpē krāšņus puķu stādījumus. Remontdarbi vecā rātsnama ēkā, kuras pagrabstāvā atrodas kafejnīca, nav traucējuši izvietot puķu podus arī šogad.


Itāļu restorāna “Goldingen Room” terasi rotā puķu kastes ar saskaņotiem stādījumiem gaišās krāsās.


Viesnīcas “Metropole” restorāna terasē ar bagātīgiem puķu stādījumiem uzburta vasarīga un romantiska noskaņa.


Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas Kuldīgas filiāles ieeju rotā puķu kastes ar krāšņi ziedošām pelargonijām.


Gustovsku ģimenes dārzs Vidus ielā tapis vairāk nekā 15 gadu garumā. Dārzā uzceltās lapenes ieeju sedz pašu darināts ozolzīļu priekškars.


Sv. Katrīnas baznīcas draudze parūpējusies par to, lai gan baznīcu, gan draudzes māju rotātu puķes.


Restaurētā ēka Baznīcas ielā 36 pie vecā tilta lepojas ar gaisa dārziem maigi sārtos toņos.


Ēdoles ielā 23 balkonu un palodzes ieskauj bagātīgas puķu kupenas.


Restorānu “Bangert’s”, kas ir īpaši iecienīta vieta kāzu svinībām, grezno krāšņi vasaras puķu stādījumi košās krāsās.


Parka ielā 14 savam un garāmgājēju priekam saimnieki ierīkojuši greznus gaisa dārzus.


Dzintaru ielas 10. nama balkonus grezno bagātīgas ziedu kupenas.


Garšvielu veikals “Cikāde” klientus un garāmgājējus iepriecina ar rūpīgi koptiem gaisa dārziem.


Dažādu toņu pelargonijas, lobēlijas un begonijas terases rotāšanai izvēlējušies kafejnīcas “Tilts” saimnieki.


Gaidot autobusu Kuldīgas autoostā, pasažieri var priecāties par autoostas apsaimniekotāju sarūpētajiem apstādījumiem.


Veikala “Tendence” saimnieki fasādes noformēšanai izvēlējušies koka puķu kastes ar sezonai atbilstošiem puķu stādījumiem.


Par gaumīgu noformējumu parūpējušies veikala “Kate” īpašnieki.


Vēsturiskajai ēkai 1905.gada ielas un Liepājas ielas stūrī, kurā atrodas veikals “Malvīne”, pērn atjaunota fasāde. 2. stāva balkoniņu rotā bagātīgas ziedu kupenas.


Janušu ģimene īpašumā Ventspils ielā sākuši mitināties 2007. gada rudenī. Skaistajā dārzā, kas tapis, konsultējoties ar profesionāļiem, pietiek vietas gan puķu stādījumiem, gan dārzeņu un garšaugu audzēšanai.


Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma teritoriju rotā ne tikai gaumīgi iekārtoti apstādījumi, bet arī koka skulptūras.


Strautu un Mucenieku ielas stūrī garāmgājējus priecē gaumīgi ierīkots košumdārzs.


Īpašums Liepājas ielā 30 vērtēts gaisa dārzu kategorijā.


Pētera ielas 2.nama iekšpagalmā krāšņi zied samtenes, petūnijas un citas puķes.


Īpaši krāšņi šogad izskatās apstādījumi pie Kuldīgas 2.vidusskolas.


Namu Liepājas ielā 26a grezno gaisa dārzi ar petūnijām, begonijām un citām puķēm.


Salons “Pie Aivas” Ēdoles ielā iepriecina apmeklētājus ar koptiem gaisa dārziem.


Dzelzceļa ielā izceļas Rožu ģimenes rūpīgi koptais dārzs.


Vienības ielā Dzintras Kānes dārzs pārsteidz ar daudzveidību un krāšņi ziedošajām puķēm visdažādākajās krāsās.


Sociālo māju Rātskunga ielā pieteikuši kaimiņmājas iedzīvotāji, kuri novērtējuši mājas iedzīvotājas Veltas kundzes ieguldīto darbu mājas apzaļumošanā. Speciālisti novērtējuši Veltas kundzes iespaidīgo augu kolekciju, kurā atrodami arī dažādi reti sastopami un īpaši augi.


Sv. Annas baznīcas draudze iekārtotajā dārzā ir patīkami pakavēties, priecājoties par bagātīgi ziedošajām rozēm, hortenzijām, flokšiem un citām puķēm, kas aug gan dobēs, gan puķu podos. Dārzā norisinās arī koncerti, uz skaisto puķu fona labprāt fotografējas mācītāja Mārtiņa Burkes–Burkevica salaulātie pāri.


Kaimiņos Sv. Annas baznīcai Dzirnavu ielā 10 iekārtots glīts dārzs ar solīdās puķu kastēs bagātīgi ziedošām petūnijām un atpūtas vietu.


Viesu nama “Ventas rumba” saimnieki Freimaņu ģimene piedomājuši, lai sagādātu saviem viesiem patīkamu atpūtu skaistā, estētiskā vidē.


Īpašums Mucenieku ielā, kurā atrodas Līvijas Rezevskas izstāžu zāle, apmeklētāju priekam nams izrotāts ar skaistām puķu kastēm.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav