Kuldīgā pieminēs komunistiskā genocīda upurus

Foto: Eduards Dambergs

Svētdien, 14. jūnijā, plkst. 12.00 Kuldīgā, piemiņas vietā Pētera ielā norisināsies komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis, pieminot 1941. gada naktī no 13. uz 14.  jūniju notikušo Latvijas iedzīvotāju masveida izvešanu uz PSRS Sibīrijas, Tālo Austrumu un TāloZiemeļu apgabaliem.

Piemiņas brīdi vadīs mācītājs Viesturs Pirro. Klātesošos uzrunās Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa un Latvijas Politiski represēto Kuldīgas nodaļas priekšsēdētāja Cecīlija Kinda.

Pēc piemiņas brīža klātesošajiem būs iespēja doties bezmaksas organizētā braucienā uz Nacionālo pretošanās kustība muzeju Kuldīgas novada Rendas pagasta „Viesturos”, kur būs apskatāma muzeja ekspozīcija. Tā stāsta par periodu latviešu tautas vēsturē (1940 – 1990), kad svešzemju bruņotu akciju un agresijas rezultātā bija zaudēta valsts brīvība un neatkarība. Centrālā uzmanība veltīta Nacionālo partizānu karam, kas risinājās no 1944. līdz 1956. gadam. Ekspozīcijas veidošanā izmantota 2008. gadā tapusī Latvijas Okupācijas muzeja izstāde „Latvijas brīvības kareivji. Nacionālo partizānu karš 1944-1957”. Muzeju veidojis Rubeņa fonds sadarbībā ar tuvējām pašvaldībām, Latvijas Okupācijas muzeja speciālistiem, novadpētniekiem un vēstures pētīšanas entuziastiem.

Renda par jaunā muzeja vietu nav izraudzīta nejauši, jo tur norisinājušies būtiski notikumi gan Otrā pasaules kara laikā, gan pēc tā, pretojoties okupācijas režīmiem. Muzeja pirmā kārta atklāta 2014. gadā.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav