Apstiprina saistošos noteikumus „Par specializētajiem tūrisma transportlīdzekļiem Kuldīgas pilsētā”

Publicitātes foto

Ceturtdien, 26. martā, Kuldīgas novada domes deputāti apstiprināja saistošos noteikumus „Par specializētajiem tūrisma transportlīdzekļiem Kuldīgas pilsētā”

Saistošos noteikumus bija nepieciešams pieņemt, lai noteiktu kārtību, kādā tiek reģistrēts specializētais tūristu transportlīdzeklis, apstiprināts tā kustības maršruts un nodrošināta specializēto tūristu transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontrole, kā arī noteiktu specializēto tūristu transportlīdzekļu izmantošanas nosacījumus.

Lēmums pieņemts saistībā ar Kuldīgas novada pašvaldībā saņemto iesniegumu no uzņēmējiem, kuri izteikuši vēlmi izveidot jaunu tūrisma piedāvājumu pilsētas viesiem – apceļot Kuldīgas pilsētu ar autovilcieniņu.

Uzņēmēji cer, ka autovilcieniņš tūristus varētu sākt pārvadāt jau šī gada maijā.

Tūrisms Kuldīgas novadā stabili attīstās. 2014. gadā, salīdzinājumā ar 2013. gadu, par 5% pieaudzis nakšņotāju skaits. Lielākā daļa tūristu, kas apciemo Kuldīgas novadu, ir no Latvijas. No ārvalstu tūristiem Kuldīgu visvairāk iecienījuši vācu, lietuviešu un krievu tūristi. 2014.gadā Kuldīgas novadā atvērtas 4 jaunas naktsmītnes un darbu sākuši 3 jauni ēdināšanas uzņēmumi.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav