Svētdiena  12.07.20 07:16
Indriķis, Ints, Namejs

Video

Fotogalerija

Līgo rotājumu dekorācijas 2020

Festivāla “Dzīres Kuldīgā” īpašie Alekšupītes pasākumi pārsteigs ar naudas balvām

Foto: Ieva Benefelde

Pateicoties uzņēmēju atbalstam, šogad Kuldīgas pilsētas festivāla “Dzīres Kuldīgā” īpašajos svētku sestdienā, 18. jūlijā, notiekošajos Alekšupītes pasākumos – ekstrēmajā Alekšupītes skrējienā, ūdens karnevālā un superatrakcijā ”Zelta ikrs” – būs iespējams iegūt naudas balvas. Tie, kuri nesaņemsies piedalīties skrējienā vai karnevālā, var izvēlēties vienkāršāko iespēju – iegādāties kādu no zelta “ikriem” un novēlēt tam ātrāk nokļūt “Zelta ikra” distances finišā. Alekšupītes pasākumi ir īpaši ar to, ka nekur citur pasaulē tādu nav.

Superatrakcija “Zelta ikrs”

Sestdien plkst. 16.00 „Dzīru” viesu uzmanība būs piekalta Alekšupītei, kur no tiltiņa pie Kuldīgas kultūras centra savu ceļu pa Alekšupīti līdz pat Alekšupītes dīķim pie tiesas nama sāk daudzkrāsainie superatrakcijas „Zelta ikrs” „ikri”. Tie, līdzjutēju atbalstīti, savā starpā sacenšas par to, kurš pirmais sasniegs finišu un iegūs galveno balvu – šogad, pateicoties Crediton.lv, pirmā finišu sasniegušā „ikra” īpašnieks saņems naudas balvu EUR 500! Taču nav iemesla bēdāties arī pārējiem, jo simtā bumbiņa balvā saņems ceļojumu, kā arī katras krāsas pirmā bumbiņa iegūs īpašas sponsoru sagatavotas pārsteiguma balvas. Kopumā būs iespējams laimēt 100 vērtīgas un noderīgas balvas, kuras akcijai ziedojuši sponsori – uzņēmēji no Kuldīgas un arī citām vietām, kuriem svētku organizatori sirsnīgi pateicas par atsaucību!

Leģendārā superatrakcija „Zelta ikrs” savā ziņā ir arī lokālpatriotisma pasākums – nopērkot „ikru”, tā īpašnieks kļūst par Kuldīgas pilsētas festivāla „Dzīres Kuldīgā” atbalstītāju, jo visa par „ikriem” iegūtā nauda tiek izmantota svētku sarīkošanai. „Ikra” biļete maksā tikai EUR 1,50, tās var iegādāties īpašajās tirdzniecības vietās Rātslaukumā un Pilsētas laukumā, kā arī Liepājas ielā – veikalā „Mežrozīte” un lietišķās mākslas salonā „Zem Stendera”.

Alekšupītes skrējiens

Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa atcerējās, kā savulaik spriests, ka vajadzētu kādu pasākumu, kas būtu raksturīgs tikai Kuldīgai. Nav skaidri zināms, kurš tieši izdomāja, ka vajadzētu skriet pa Alekšupīti. “Atnācām uz pasākumu, bet neviena dalībnieka nav. Manai draudzenei bija mašīna ar lūku. Andris Grīnvalds izlīda pa lūku, viņam rokās bija megafons, braucām pa pilsētu, un Andris aicināja cilvēkus uz skrējienu. Cilvēki sanāca, un pirmais Alekšupītes skrējiens varēja notikt,” stāstīja Bērziņa.

Kuldīgas Kultūras centra izpilddirektors Andris Grīnvalds, kurš koordinē Alekšupītes pasākumu norisi, aicināja potenciālos Alekšupītes skrējiena dalībniekus apzināties, ka šis tiešām ir ekstrēms pasākums, tāpēc nepieciešams īpaši padomāt par savu drošību. “Jālieto apavi ar cietu zoli, vēlams, tādi, kas satur potīti. Ļoti vēlami cimdi, ceļu sargi, elkoņu sargi, ķivere arī varētu nebūt lieka,” uzsvēra Grīnvalds, piebilstot, ka visi dalībnieki uz skrējiena laiku ir apdrošināti.

Grīnvalds arī izteicās, ka, ļoti iespējams, šoreiz trasē būs kādi papildus šķēršļi, tāpēc skrējiens varētu izvērsties īpaši interesants.

Atgādinām, ka ekstrēmais “Alekšupītes skrējiens”, kurā spēkus izmēģināt aicināti veiklākie un drosmīgākie kuldīdznieki un svētku viesi, sāksies sestdien plkst. 18:00. Savā starpā par uzvaru sacentīsies “Viņi” un “Viņas”, un abu grupu labākie pirmoreiz “Dzīru” vēsturē saņems Kuldīgas uzņēmēju sarūpētās naudas balvas – 300 EUR katrs.

„Alekšupītes skrējienam” jāpiesakās stundu pirms sacensībām pie Kuldīgas kultūras centra – skrējiena starta vietā.

Alekšupītes karnevāls

Pēc skrējiena plkst. 18:20 sekos “Alekšupītes karnevāls”, kura dalībnieki ik gadu cenšas pārsteigt ar izdomu un krāšņiem karnevāla tērpiem. Arī šī pasākuma uzvarētājam, pateicoties Kuldīgas uzņēmēju atbalstam, būs iespējams iegūt naudas balvu 200 EUR apmērā. Krāšņos karnevāla dalībniekus vērtēs, un uzvarētāju noteiks speciāla žūrijas komisija.

„Alekšupītes karnevālam” jāpiesakās pusstundu pirms karnevāla sākuma pie Kuldīgas kultūras centra – karnevāla starta vietā.

Datorspēle “Trakais Alekšupītes skrējiens”

Par godu svētkiem un tajos notiekošajiem īpašajiem Alekšupītes pasākumiem izveidota īpaša datorspēle, kas ļauj reizē skriet Alekšupītes skrējienā un piedalīties karnevālā. “Alekšupītes skrējienā parasti neviens īpaši nemaskējas, vienkārši skrien, savukārt karnevāla maskas nekur neskrien, bet spēlē to visu var apvienot un mēģināt izcīnīt punktus, nenokļūstot pie mediķiem,” ar smaidu sacīja Grīnvalds.

Lai būtu jautrāk, vispirms jāizvēlas kādu no piedāvātajiem karnevāla tērpiem, un tad, klikšķinot ar peli, jāmēģina pirmajam tikt līdz finišam, lai kāptu uz pjedestāla. Taču nedrīkst aizmirst paraudzīties spidometrā – skrienot par ātru, kritiens garantēts. Ja pirmajā reizē neizdodas tik labi, cik cerēts, spēli var droši spēlēt atkārtoti.

Vairāk par "Dzīres Kuldīgā"

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav