Svētdiena  12.07.20 06:32
Indriķis, Ints, Namejs

Video

Fotogalerija

Līgo rotājumu dekorācijas 2020

Ar grandiozu šovu uz ūdens atklās divdesmitās „Dzīres Kuldīgā”

Foto: Laima Gūtmane

Ceturtdien, 16. jūlijā, ar grandiozu šovu uz ūdens atklās Kuldīgas pilsētas festivālu „Dzīres Kuldīgā”. Kuldīga pilsētas svētkus svinēs jau divdesmito reizi pēc kārtas. Krāšņo šovu uz ūdens “Baseina trakuļi”, kas sāksies plkst. 23:30 un norisināsies Māras dīķī, uz Kuldīgu atvedis franču teātris Ilotopie.

Franču mākslinieki solās uzburt grandiozu mitoloģisku stāstu, kurā reāli un pārdabiski tēli iegūs spēju pārvietoties pa ūdens virsmu. Atjaunotā Māras dīķa tumšajā spogulī zaigos krāšņi gaismas efekti, virmos kaislības un sprakšķēdami birs ugunsziedi, jo izrādei sekos tradicionālais „Dzīru” atklāšanas salūts.

Tas noteikti jāredz tieši Kuldīgā, jo nākamās izrādes būs skatāmas Venecuēlā, Japānā, Beļģijā un Portugālē.

Franču teātra trupas „Ilotopie” mākslinieciskais vadītājs Bruno Šnēbelins, kurš ir „Dzīru Kuldīgā” atklāšanas šova režisors, sacīja, ka tā ir liela atbildība – atklāt festivālu. Izrāde veidota kā sapnis uz ūdens. Šnēbelins atzina, ka šovam izvēlētā vieta – Māras dīķis – ir ļoti romantiska.

Kuldīgas Kultūras centra direktore Inta Burnevica aicina atklāšanas pasākuma apmeklētājus ņemt līdzi savus sēdeklīšus vai pledus, kurus varētu noklāt zemē, lai skatītāju priekšējās rindas varētu piesēst, tādējādi ļaujot lielākam daudzumam skatītāju redzēt izrādi.

Tiem, kas vēlēsies pagarināt „Dzīru” atklāšanas uzburto brīnumaino noskaņu, pēc atklāšanas šova jādodas uz Rātslaukumu, kur plkst. 1:00 koncertā „Mūzika mēnessgaismā” muzicēs solisti Raimonds Bramanis un Inga Šļubovska kopā ar Latvijas Nacionālās operas mūziķiem. Bet, ja nebūs pagūts uz svētku atklāšanu, nākamajā dienā, 17. jūlijā, plkst. 12:00 līdz 14:00 Māras dīķī ar „Baseina trakuļiem” būs iespējams satikties arī dienasgaismā.

Kuldīgas Kultūras centra direktore Inta Burnevica sacīja, ka atradusi pirmo Kuldīgas pilsētas svētku programmu – savulaik tā aizņēmusi tikai A4 lapu, un katrā no svētku dienām bijuši vien daži pasākumi. „Dzīres Kuldīgā” šo gadu laikā ir izaugušas par nozīmīgu un atpazīstamu festivālu. „Dzīru” programmā iesaistīti visi Kuldīgā darbojušies amatiermākslas kolektīvi, pieaicināti arī viesi. Burnevica uzskata, ka 2009. gada svētku devīze “Iepazīt, iemīlēt, atgriezties” vistrāpīgāk raksturo Kuldīgas svētkus un to, kāpēc uz Kuldīgu brauc.

„Ja vienreiz esi piedzīvojis „Dzīres”, tad nezinu, kam ir jānotiek, lai tu nebrauktu vēl un nevestu līdzi draugus. „Dzīres” jau ir izveidojušās par sava veida salidojumu, kad satiekam arī bijušos kuldīdzniekus vai ar Kuldīgu saistītos cilvēkus, kuri dažādu iemeslu dēļ šobrīd vairs Kuldīgā nedzīvo vai varbūt pat dzīvo ārzemēs. Tiek ņemti atvaļinājumi, laicīgi plānots laiks. Festivāls katru gadu, jau 20 gadus notiek vienā laikā – jūlija trešajā nedēļā, tāpēc plānot Kuldīgas apmeklējumu ir pat ļoti viegli. Esam sapratuši no cilvēkiem, ka viņiem vairs nav tik būtiski, tieši kas notiks. Uz Kuldīgas svētkiem brauc piedzīvot sajūtas,” sacīja Burnevica.

Burnevica sacīja, ka mākslinieki, mūziķi, teātra trupas pašas piesakās dalībai festivālā. Svētku organizētāji centušies, lai svētku programmā būtu pasākumi visu vecumu cilvēkiem – gan bērniem un pusaudžiem, gan vidējai paaudzei un senioriem. Tāpat svētkos ietverti visdažādākā žanra pasākumi. „Nezinu, vai kāds varēs pateikt, ka viņam „Dzīrēs” nebija neviena pasākuma, kur sirsniņa aizķertos un uz kuru gribētos aiziet,” uzsvēra Burnevica.

Vairāk par „Dzīres Kuldīgā”

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Iveta

    Paldies organizatoriem par jauko pasākumu man "sirsniņa aizķērās":), bet labākai pārskatamībai ieteikums padomāt par lielo ekrānu izvietošanu. Lai dzirkstī prieks un līksmība!!!

    17.07.2015 10:10:10
  • Ilgvars

    Brīnišķīgs svētku sākums,lielisks šovs uz ūdens!Nenožēlojam pavadīto ceļu no Ventspils,esam sajūsmā par saviem kaimiņiem,par viņu allaž skaistajiem svētkiem! Paldies organizatoriem,paldies kuldīdzniekiem.Malači!!!!!Lai Jums netrūkst ideju nākamiem svētkiem.

    17.07.2015 1:01:33