Svētdiena  12.07.20 07:21
Indriķis, Ints, Namejs

Video

Fotogalerija

Līgo rotājumu dekorācijas 2020

„Dzīres Kuldīgā” laikā Sv. Annas baznīcas dārzā varēs baudīt pankūkas apmaiņā pret ziedojumu baznīcas jumta remontam

Foto: Laima Gūtmane

Kuldīgas pilsētas festivāla „Dzīres Kuldīgā” laikā piektdien un sestdien, 16. un 17. jūlijā, no plkst. 12:00 Kuldīgas Sv. Annas baznīcas dārzā pie draudzes nama varēs baudīt pankūkas apmaiņā pret ziedojumu baznīcas jumta remontam. Ziedojumu vākšanas akcijas moto ir VIENS PAR VIENU – vismaz 1 EUR par vienu pankūku.

Kuldīgas Sv. Annas baznīcai nepieciešams jumta un torņa seguma remonts. Tā kā draudzei nav pietiekami daudz līdzekļu jumta sakārtošanai, draudze un tās mācītājs Mārtiņš Burke–Burkevics aicina ikvienu, kurš vēlas sniegt savu artavu remonta līdzekļu vākšanā, nobaudīt pankūkas un vienlaikus ziedot baznīcas jumta remontam.

Kuldīgas pilsētas festivāla „Dzīres Kuldīgā” laikā Annas baznīcā un dārzā norisināsies vairāki muzikāli pasākumi. Pasākumu programmai dots nosaukums „Stabules Annas dārzā”. Koncertu rīkotāji un idejas radītāji ir Kuldīgas Sv. Annas baznīcas draudze kopā ar „Igo mūzikas menedžmentu” un biedrību „Vēju sēta”.

Ceturtdien, 16. jūlijā, plkst. 20:00 Sv. Annas baznīcā ar koncertprogrammu IEŽŪŽO uzstāsies operdziedātāja Ieva Parša, Oskars Petrauskis – saksofons un duduks, Raimonds Petrauskis – taustiņinstrumenti, kā arī ērģelniece Ingrīda Petrauska, vijolniece Anete Petrauska un pianiste Agate Petrauska. Biļetes nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv .

Piektdien, 17. jūlijā, plkst. 19:00 Annas dārzā uzstāsies jaunā flautiste Egija Veldre, akadēmiskās mūzikas TV konkursa „Radīti mūzikai" fināliste. Kopā ar Egiju uzstāsies vēl divi mūziķi un atskaņos skaņdarbus flautai, pānu flautai, pikolo flautai, kā arī oriģinālas improvizācijas. Koncerta otrajā daļā par džeza mūziku brīvā dabā gādās saksofonists Zintis Žvarts kopā ar saviem kolēģiem.

Sestdien, 18. jūlijā,plkst. 14:00 Annas dārzā Bērnu diena – flautiste Egija Veldre kopā ar Alsungas bērnu folkloras kopu „Suitiņi”. Savukārt plkst. 19:00 skanēs viduslaiku un orientālā mūzika ansambļa ARTEMISIA ABSINTHIUM interpretācijā. Mūziķi spēlēs senos instrumentus – dūdas, vijoli, stīgu instrumentus, perkusijas, stabules.

Šogad pirmo reizi piektdien un sestdien Annas baznīcas dārzā notiks „Skanošās darbnīcas”. Bērni un pieaugušie varēs izmēģināt pašrocīgi izgatavot skanošus mūzikas instrumentus – svilpauniekus, niedru stabules un citas interesantas lietas,līdz ar to izzinot skaņu, akustiku, mākslu, amatniecību un dizainu.

Kuldīgas Sv. Annas baznīcas būvniecība noslēgusies 1904. gadā. Baznīcu savām vajadzībām uzcēla Kuldīgas latviešu draudze, kas līdz tam kopā ar vācu draudzi ilgstoši izmantoja Sv. Katrīnas baznīcu. 19. gs. beigās latviešu draudze paplašinājās tik ļoti, ka tas beidzot ļāva īstenot seno domu par sava dievnama celtniecību. Baznīcas celtniecība izmaksāja 55 tūkstošus rubļu.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav